A színpszichológia nem új keletű: az otthonunkban alkalmazott színeknek tehát megvan a jelentőségük. Egyáltalán nem mindegy, hogy a környezetünket uraló árnyalatok milyenek: vidámságot, melegséget, esetleg ridegséget vagy lehangoltságot sugallnak. A terekről már nem is beszélve: a sötét színek szűkítik, míg a világos színek tágítják a környezetet.
Ha éppen azt tervezed, hogy a lakásbelsőt megváltoztatod, megmutatjuk, hogy milyen színeket érdemes felhasználni!
Kék
A fiúgyerekek szobáját többnyire ilyenre mázoljuk. A vízre és az égre asszociálunk belőle, a hideg színek közé tartozik. Irodában is gyakran találkozunk ilyen belsővel, mert csökkenti a stresszt, nyugtató, frissítő, bizalomkeltő hatású és nem túl sötét változata tágítja a teret.
Ajánljuk: fürdőszobába és hálóba
Zöld
A zölddel nem lőhetünk mellé. A kékhez hasonlóan nyugtat, ezért orvosi szobákban és műtőkben is gyakran találkozunk vele. A természet színe álmatlanság ellen is jó.
Ajánljuk: hálószobába, gyerekszobába
Piros
Vérpezsdítő, energikus szín, ritkán alkalmazzák, bár egyre jobban terjed. Emeli a pulzusszámot, magabiztosságot áraszt. Alkalmazásával a leghűvösebb helyiségek is melegséget sugároznak, azonban a pihenésre szolgáló helyiségekben izgágaságot okozhat.
Ajánljuk: nappaliba
Sárga
A gyerekszobában kedvelt szín, élénkítő és vidám. Ideális tanuláshoz. A narancssárga vágy- és étvágykeltő.
Ajánljuk: a narancsot a hálóba és konyhába, a citromsárgát a gyerekszobába
Lila
A kislányok szobájában egyre inkább elterjedt levendulaszín fájdalomcsillapító hatású és a koncentrálásra is jó hatással van.
Ajánljuk: hálóba és gyerekszobába
Fehér
A fehéret egyre kevésbé használjuk házbelsőben, pedig feszültségoldó hatású. Túlzásba azonban ne essünk, mert a fehér hideg szín.
Ajánljuk: kamrákba, mellékhelyiségbe