Hogy kibújunk-e az utcai cipőnkből, amint átlépjük a küszöböt, az kultúránként és helyenként változó. Rengeteg távol-keleti országban elképesztő nagy otrombaság cipőstül betrappolni a házba. Az angolszász országokban ezzel szemben a családok gyakran még hétvégén is cipőben is pihennek otthon.
Az, hogy levesszük-e a cipőnket, amint fedél alá érünk, nem csak tapintatosság kérdése: a tudomány azt állítja, ez a legjobb, amit az egészségünk érdekében tehetünk. A houstoni egyetem kutatói azt találták, hogy a cipők 40 százaléka clostidrium difficile nevű baktériumot hordoz, ami ellenáll az antibiotikumnak és hosszú betegségeket okoz. A cipőtalpainkról könnyen átkerül vécére, mosogatóra, asztalra vagy a padlóra, ahol akár hetekre megtapadhat!
De ha józan ésszel végiggondoljuk, mi mindenen trappolunk át napközben, talán nem is kell tudományos indok, hogy ezentúl levegyünk az ajtóban a cipőnket: madárürülék, kutyapiszok, rágó, különböző olajok, hulladék… és még sorolhatnánk. Mind-mind baktériumok forrásai, amelyekkel semelyikünk sem akar az otthonán osztozni! Ha eddig tehát nem tettük volna, mostantól figyeljünk oda, hogy már a bejáratnál levegyük az utcai cipőt, egy tisztább otthonért, és a jó egészségért.
Forrás: Higher Perspectives