Az inkontinenciának sok oka lehet, és léteznek gyógyszeres, illetve műtéti kezelései is, de sokszor bizonyos életmódi változtatások is elegendőek a tünetek enyhítéséhez, akár a megszűnésükhöz is.
Kegel-gyakorlatok. A Kegel-gyakorlatok nemcsak kezdődő inkontinencia, hanem műtét után is nagyon hasznosak lehetnek: 6-12 hétnyi gyakorlatozás után már érezhető a jótékony hatás, de utána sem szabad abbahagyni a gyakorlatok végzését.
A hólyag edzése. Próbáld kitolni az időt, amíg feltétlenül ki kell menned. Eleinte csak 10, később 20 percig bírd várakozásra a hólyagodat. A haladás jól nyomon követhető, ha naplót vezetsz a mellékhelyiségbe tett látogatásaid időpontjáról.
Magnéziumpótlás. A magnézium nagyon fontos mind az izmok, mind az idegek megfelelő működéséhez, és ennek révén járulhat hozzá az inkontinencia enyhüléséhez. Erre már kísérleti eredmények is utalnak.
Leszokás a dohányzásról. Egy görög vizsgálat szerint az erős dohányosok körében több az inkontinens személy. A nikotin izgatja a hólyag falát, ezenkívül a dohányosok többet köhögnek, és a köhögés során nagy erők hatnak a medencefenéki izmokra.
A koffeinbevitel csökkentése. A koffein irritálhatja a hólyagot és összehúzódásra stimulálhatja az izmokat, ami nem a legjobb hír egy inkontinensnek. Ezenfelül enyhe vízhajtó hatása is van, azaz fokozza a vizelettermelést.
Forrás: health.com