Ha náthás és nyűgös a csemetéd, biztos, hogy mindent elkövetsz azért, hogy mihamarabb meggyógyuljon. A következő praktikák a segítségetekre lesznek, hogy a kicsi rövidebb idő alatt kilábaljon a betegségből.
Fújd ki az orrát!
Lehet, magától értetődőnek gondolod, hogy ha náthás a gyereked, akkor segítesz kifújni az orrát, azonban nem mindegy, hogyan teszed! Először az egyik, majd a másik orrlyukának befogásával érd el, hogy a váladék felváltva távozhasson az orrjáratain. Ha beteg, különösen fontos, hogy a lehető legtisztábban tartsd az orrjáratokat, amire megoldás lehet az orrszívó, azonban sokszor nem olyan egyszerű a használata: a gyerek nyűgös, idegesíti a porszívó hangja, te pedig feszült leszel. Azért, hogy megkönnyítsd a felgyülemlett váladék távozását, használj olyan természetes összetevőket tartalmazó orrspray-t, amely úgy szünteti meg az orrdugulást, hogy közben nem szárítja a nyálkahártyát, nem okoz függőséget, és már csecsemőkorban is használhatod!
Figyelj az étkezésre!
A fejlődő szervezet táplálása különleges odafigyelést igényel, azonban ha gyerekünk megfázott, még nagyobb körültekintéssel kell lennünk az étkezésére. A sóban, cukorban és telített zsírsavakban bővelkedő nassolnivalókat ilyenkor végképp mellőzni kell. Félkész ételek helyett vitaminban és ásványi anyagokban bővelkedő zöldségeket, gyümölcsöket tegyél a tányérjára, mint amilyen a C-vitaminban gazdag mandarin, a pektinben bővelkedő, az egész szervezetet erősítő alma, a gyulladáscsökkentő méz vagy az immunrendszerét erősítő spenót, amit durumtésztához keverve biztos, hogy könnyebben megeszik.
Használj gyógynövényeket!
A gyerekek is fogyaszthatnak gyógynövényeket, persze nem mindegy, milyet. A meleg kamillatea, a köhögéscsillapító hársfa és fehér mályva, az immunerősítő, baktérium- és vírusellenes kasvirág vagy más néven echinacea, valamint az immunturbóként működő tuja is remek alapanyag lehet egy teához. Ha a csemetéd nem szereti a gyógyteákat, válassz kifejezetten gyerekeknek készült, gyógynövényeket tartalmazó készítményeket, amelyek segíthetik a gyorsabb felépülést és a szervezet ellenálló képességének megerősödését.
Erősítsd az immunrendszerét!
Télen sok szülő félti a megfázástól gyermekét, így inkább nem viszi ki a hidegbe, vagy ha kiviszi, túlöltözteti, a gyerek megizzad, és valóban megfázik. Ne féltsd túl, ne féltsd mindentől a kicsit: öltöztesd rétegesen, és vidd levegőre, hogy az immunrendszere meg tudjon erősödni! Hazaérve figyelj arra, hogy legalább 20 másodpercen keresztül mosson kezet, fújja ki az orrát, és öltöztesd át otthoni ruhába.