A kefir nagyon jó hatással lehet a szervezetünkre. De nem mindig és mindenkinél

nlc | 2019. Április 27.
A kefir népszerű tejital: kiváló frissítő a nagy melegben, ráadásul jó hatással van az egészségünkre is. Akár otthon is elkészíthetjük, ha arra támadna kedvünk. Most a receptet is megmutatjuk, és azt is elmondjuk, mikor nem ajánlott a kefir fogyasztása.

A kefír a Kaukázusból származó joghurtféleség, amelynek az erjedéséhez a tejsavbaktériumok mellett élesztőgomba is kell. Emiatt egyeseknek ugyan problémát is okozhat, de ezzel együtt is bővelkedik a kedvező tulajdonságokban.

Miért jó a kefir?

Íme néhány érv.

DIY: kefir készítése otthon

Bár eredetileg kancatejből készül, bármilyen tejet használhatunk a kefir otthoni elkészítéséhez: jó a tehén-, a kecske- és a juhtej is. A recept egyszerű: forraljuk fel a tejet, majd adjuk hozzá az élesztőgombákat egy alaposan megtisztított edényben, és légmentesen lefedve pár nap alatt el is készül.

Mikor ne együnk kefírt?

Napi fél-egy liter kefirnél ne együnk többet, mert felborulhat a bélflóránk egyensúlya. Candida-diétában szintén nem ajánlott: ha éppen a túlszaporodott bélgombáktól szeretne valaki megszabadulni, nem jó az élesztőgombával felturbózott kefirt fogyasztani.

Exit mobile version