Egészség

Két év múlva bevezethetik a betétdíjas üvegvisszaváltási rendszert

A magyarok 33 százaléka 10 és 20 forint közti összegért is visszavinné az üveget.

A veszprémi Pannon Egyetemen betétdíjas üvegvisszaváltási rendszer bevezetésének lehetőségéit vizsgáló kutatását mintegy 20 ezer ember töltötte ki. Kiderült, hogy a válaszadók 66 százaléka alkalmanként összegyűjti az üveghulladékot, 40 százalékuk készpénzben szeretné visszakapni a betétdíjat, 33 százalékuk 10 és 20 forint közti összegért is visszavinné az üveget, a többiek ennél több pénzért, írja a 444.hu az MTI híre alapján.

Két év műlva épül ki a betétdíjas üvegvisszaváltási rendszer

Fotó: Unsplash

Boros Anita, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára az eseményen közölte: az a cél, hogy minél nagyobb arányban visszaválthatók legyenek a különböző csomagolóanyagok. Hozzátette, hogy a tervek szerint 2021 végén, 2022 elején indul el a rendszer Magyarországon, kezdetben az üveg és fém csomagolóanyagokat lehet majd visszaváltani, később más anyagokat is, például a kozmetikai termékek csomagolásait.

Boros Anita elmondta, hogy 18 millió tonna hulladék keletkezik évente Magyarországon, ennek jelentős része települési hulladék. A települési hulladék 14-17 százaléka műanyag, 3-4 százaléka fém, 3,8-4,6 százaléka pedig üveg. A műanyag hulladéknak jelenleg 35 százalékát hasznosítják újra, 2035-ig ezt az arányt az uniós előírásnak megfelelően 55 százalékra kell emelni. Az államtitkár elmondta, hogy települési hulladékpontokat szándékoznak létre hozni, a hulladékudvarok számát növelni, az illegális hulladéklerakást pedig mérsékelni.

Még több a környezettudatosságról

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top