Függöny: Áztassuk először hideg vízben, aztán langyos mosószeres vízben mossuk ki! Az utolsó öblítővízbe tegyünk egy kevés ecetet!
Fürdőkád: Kenjük be a kádat néhány hetente egy evőkanál sóból, két evőkanál ecetből és két deci íróból készült oldattal, ettől sokáig fényes marad! A zuhanyfejet 2-3 havonta tegyük meleg, ecetes vízbe, hogy a lyukakból kioldódjon a vízkő.
Képkeretek: Egy félbevágott hagymával töröljük át a kereteket, így szép fényesek lesznek!
Mélyhűtő: Ha eljegesedett a mélyhűtő, sürgősen olvasszuk le, mert már az egy centis jégréteg is 75 százalékkal növeli az energiafogyasztást!
Fémtárgyak tisztítása: A fritőz fémkosara, az elszíneződött szűrő, a nehezen tisztítható konzervnyitó újra a régi lesz, ha trisós vízbe áztatjuk és a vizet felforraljuk. Kihűlés után keféljük át az eszközöket!
Tapéta: A kéz- és ujjlenyomatokat úgy tudjuk eltüntetni a tapétáról, ha letöröljük mosószeres ruhával, majd krétaport szórunk rá. Száradás után keféljük le!
Aranytisztítás: Arany ékszereinket mossuk le szappanos vízzel, majd öblítsük le spiritusszal.
Csempe: Töröljük át a fénytelen csempét újságpapírral, majd szalmiákoldatba mártott bőrkendővel, vagy mossuk le ecetes vízzel és kenjük át polírviasszal!
Sárgaréz: Töröljük át félbevágott citrommal, majd öblítsük le, és dörzsöljük fényesre. Ha ablaktisztító folyadékkal is áttöröljük, hónapokig nem lesz velük gond, mert megőrzik csillogásukat.
Mindig csak olyan tisztító- és ápolószert válasszunk, amely nem károsíthatja az adott anyagot! Olvassuk el a tisztítószer csomagolásán található használati utasítást és figyelmeztetést, mert előfordulhat, hogy ami a műanyag tisztításához kiváló, az a krómozott felületet mattítja vagy tönkreteszi a zománcot. Az univerzális tisztítószerekkel legyünk óvatosak, mindig végezzünk próbatisztítást egy kevésbé feltűnő helyen!