A homlok két meghatározója a szélesség és a magasság. A homlok szélességét alapjában a koponya nagysága határozza meg, magasságát a hajvonal. A homlok szélességét a szemöldökök fölött mintegy kétujjnyira mérve a halántéktól halántékig terjedő vonal hosszúsága adja. Ha ez a vonal minimum 15 cm hosszú, akkor széles homlokról beszélhetünk. A széles homlok viselőjének széles látóköréről, tágas felfogásáról tanúskodik. Ellenkező esetben a nézetek korlátozottságára következtethetünk. A homlok magasságát a szemöldökök közti pont és a hajas fejbőr távolsága adja.
Mrs. Margaret Thatcher |
Az alacsony homlok alacsony intellektusra enged következtetni, ellentéte, a magas homlok viselőjének jó intellektuális képességeiről, gyors gondolkodásáról árulkodik. Kopaszodó férfiaknál – és hölgyeknél – a hajnövés eredeti vonala határozza meg a homlok magasságát – a kopaszodás sajnos nem növeli intellektuális képességeinket. (Mrs. Margaret Thatcher homloka igen magas, ám szűk. Ez a volt miniszterelnök-asszony jó intellektuális képességeiről és korlátozott nézeteiről tanúskodik.)
Vízszintesen az arc egészéhez hasonlóan a homlok is három részre osztható. Mindegyik zóna más-más szellemi területet képvisel:
A homlok középső részének dominanciája igen jó memóriára utal. Tulajdonosa bármit könnyedén megjegyez amit lát vagy hall, ám ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy okosabb másoknál.
Ha a homlok legfelső, a hajvonal alatti része dudorodik ki az élénk képzeletvilágot sejtet, ám túlérzékeny jellemre is utal.
Brigitte Bardot |
Ha a két függőleges vonal egymás felé közelít, az is önző, egoista jellemre utal.
Ha a két ránc előbb befelé ível, majd kifelé, anélkül, hogy összeolvadna, az ismét egocentrikus embert jelez, de viselőjének csekély az önbizalma. Szeretne ugyan előre jutni, de fél a társaitól. Az életben igen nehezen ér el sikereket.
Ha a két függőleges ránc nem egyenes, hanem kanyarog, az állandó bizonytalanságot sejtet. Ha a függőleges ráncot / ráncokat kisebb vízszintes ráncok keresztezik, az negatív jel. Gyakran ingerlékeny természetre utal.
Gerolamo Cardano |