Kenderkóc Hagyományőrző Kézműves Műhely, óriástáblás, ügyességi és logikai játékok – bábszínház és koncert
Február 22., vasárnap, 10:00-17:00
Belépő: 300 HUF
Millenáris – Fogadó-Földszint
Cím: 1024 Budapest, Fény u. 20-22. telefon: +36 1 438 5312 telefax: +36 1 438 5320 millenaris@millenaris.hu
Program:
11.00 Szélkiáltó koncert
16.00 Gabalyda Bábszínház: Kolontos Bandi
Családi jegy: 600 Ft
A résztvevővkről:
A Gabalyda Bábszínház Medvecz J. Attila egyszemélyes vásári, utcai, családi bábszínháza. Bábkomédiák az egész családnak, s mindenkinek, aki arra jár. Az előadások mindig házhoz mennek, mindenhol játszhatók. A fontos, hogy a Tisztelt Nagyérdemű nevessen, mókázzon, táncoljon. Mert ugyanis lehetőség szerint a produkció végén a táncos lábúakat táncház várja. Egy moldvai kecskésre lehet ropni, melyhez a zenét a Tatros zenekar lemezéről szólaltatjuk meg. Természetesen az előadások élő muzsikával is megtekinthetők a Cserefa zenekar jóvoltából.
A Gabalyda Műhely nem más, mint játszóház kicsiknek, nagyoknak. Igazi alkotóműhely, melyben megtalálható az agyagozás, korongozás, papírmerítés, gyertyamártás. Gyarmathi Zsuzsa okleveles fazekas irányításával készítheti el mindenki álmai csodáit.
A Gabalyda Vursli gyermektáborok, strandok csoportos és családi vetélkedőinek kedvenc játéka. 6 – 8 pályából álló mókás, ügyességi játékgépekkel mérhetik össze vidámságukat a résztvevők.
********
A SZÉLKIÁLTÓ együttes 1974-ben alakult a Pécsi Tanárképző Főiskola magyar-ének szakos hallgatóiból.
“Énekelt verseket adunk elő akusztikus hangszereken, a versekhez a zenét mi írjuk. A klasszikus hangszer-összeállítás miatt (hegedű, gordonka, gitár, furulya, ritmushangszerek) alapvetően kamarazenei hangzás jellemzi az együttest, de a groteszk hangvételű versek megzenésítéséhez használunk mindenféle más “hangszereket” is. A jelenlegi felállásban 1995 óta dolgozunk együtt.
Együttesünknek az 1983-as “Ki Mit Tud?” vetélkedő hozta meg az első jelentős sikert, ahol kategóriánkban megnyertük a versenyt. A Magyar Televízió azóta több önálló filmet, illetve sorozatot készített velünk.
További következményként 1986-ban megjelenhetett az első önálló kislemezünk és rögtön utána a Hungaroton Hanglemezkiadó irodalmi osztálya megjelentette az együttes első nagylemezét, KESERÉDES címmel. Azóta – több audio és videokazetta mellett – két további hagyományos nagylemezt és két CD-lemezt készítettünk.
Műsorainkkal Európa számos országában megfordultunk. A magyar és a világirodalom kortárs és klasszikus költőinek verseit énekeljük felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt.
Célunk talán csak annyi: minél többen hallgassanak verseket a mi előadásunkban, és így talán még az is elő fog venni otthon egy verseskötetet, aki különben nem tenné. Pályánk elejétől kezdve több költő is a barátságába fogadott bennünket, talán azért, mert nekik is fontos, ami a verseikkel történik, amikor elhangzanak egy-egy Szélkiáltó koncerten. Különösen fontos ügyünknek tartjuk a Pécsett élt és élő költők műveinek bemutatását a szélesebb közönségnek.
1999. szeptember elején Pécs városa megtisztelt bennünket a PRO COMMUNITATE díjjal, amelyet a város ünnepe alkalmából a Pécsi Nemzeti Színházban vehettünk át.
Az 1999. évi KÍGYÓS SÁNDOR-DÍJAT a Szélkiáltó együttes kapta. A díjat a tizenöt éve, fiatalon elhunyt Kígyós Sándor szobrász, népművelő és zenész barátai és volt munkatársai alapították a szobrász halála után. Azóta minden évben egy olyan ember kapja, akinek a tevékenysége, pályája képviseli Kígyós Sándor szellemiségét, aki egy személyben volt művész és kultúra-közvetítő népművelő, és korai halála ellenére is mindkét területen teljeset alkotott. 1999-ben első alkalommal ítélték oda egy közösség részére.
A díjat 2000. január 11-én vehettük át az alapítóktól a Budai Várban.”
http://www.gabalyda.gyor.hu