Többfunkciós teret kialakítani, kényelmes, termetes bútorokat elhelyezni úgy, hogy mégse legyen zsúfolt a helyiség, ugyancsak szakembert próbáló feladat
Ideális lehet úgy építkezni, hogy közben egy szomszédos házban lakunk. Így nem gond rajta tartani a szemünket a munkálatokon, és a költözködés sem lesz nagy tortúra, különösen, ha a bútorok nem, csupán a személyes holmik vándorolnak át az új lakásba. Vendéglátóink ilyen kivételezett helyzetben voltak új házuk születésekor, ráadásul remek segítséget is kaptak Cserny Mariann lakberendező személyében, aki ugyancsak megkönnyítette a folyamatot.
|
Kattints a képre! |
Modern, látványos enteriőrre vágytak a háziak, ennél több fogódzót azonban nem kapott a szakember, ám akkor kezdhetett neki a belső tervezésének, amikor még csak a főfalak álltak. Így a tervrajzok korrekciója után a kívánt helyre kerülhettek a válaszfalak, és mindent a kényelmi és praktikus szempontoknak rendelhettek alá. A lakberendező egyik korábbi munkája aztán már irányt is mutatott, hiszen annyira megtetszett a megrendelőknek, hogy ők is valami hasonlót kértek igaz más színvilágban. Egyedi, minimál stílusban tervezett, bükk- és wengebútorok, világos falak, bézsek, barnák kis kékkel, pirossal megbolondítva. Bár konkrét elképzeléseik nem voltak, a háziak roppant nyitottnak bizonyultak, és minden ötletet, javaslatot örömmel fogadtak.
|
Kattints a képre! |
Fontos kiindulópont volt a televízió helyének meghatározása, ami tekintettel arra, hogy jókora példányt vásároltak alapvetően befolyásolta az egész nappali kialakítását. Bonyolította a helyzetet az is, hogy a földszinti tér fala csupa-csupa üvegfelület, ami megnehezítette a bútorok elrendezését. A négy elképzelt változatból aztán a házigazda választotta ki a számukra legmegfelelőbbet, a terveket pedig ehhez igazították. Kapóra jött a tervezőnek, hogy a telek adottságai miatt szinteltolással készült a nappali: a dobogót, amelyen az étkező és a konyha áll, ügyes, két oldalról hozzáférhető tárolórendszerrel zárta le. Így kihasználta a kanapé mögötti teret, ráadásul egyfajta korlátot is emelt a két szint közé, ami biztonságosabbá teszi a közlekedést. Az egyedi térelválasztó az étkező oldaláról könyvespolc, a nappali felől zárt, fiókos szekrények sora.
Másik különlegessége a térnek a tervező kedvence az álkandalló, illetve az ezzel egybeépített polcrendszer, amely végigfut Z-alakban a falon, egészen a hálószoba bejáratáig. Maga az álkandalló fehér dísztéglával kirakott pilléren áll, imitált, fával bélelt, falfülke tűzterében díszgyertyák jelképezik a tüzet, fölé pedig különleges formájú, wengeszínre pácolt falemezből készített, kétszárnyú rátét került. A háziak választották a Kanizsa Trend kínálatából a sötétbarna, bőr ülőgarnitúrát, amihez egy egészen különleges dohányzóasztalt ajánlott a lakberendező. Egy fektetett wenge téglatest fölött két üveghíd ível át, két szinten felületet nyújtva így a pakolásra.
|
Kattints a képre! |
Rengeteg fényt enged be a lakásba a sok hatalmas üvegfelület, ami persze nem baj, de árnyékolásról mindenképpen gondoskodni kellett. Stílusos megoldásként erre modern lapfüggönyöket választottak. A Vani Függönyszalonban készített, barnás organzából varrt fényáteresztő pedig dekorfüggöny is egyben, átlós mintája egy kis dinamizmust visz az enteriőrbe. Okos döntésnek bizonyult, hogy a sötét, szögletes, minimál bútorok mellé javarészt világosabb, bükk darabokat társítottak, ami a parketta színéhez is illik, így az összhatás nem komor, mégis elegáns. Élénkítik mindezt a vörös és kék színfoltok. Nagyon hangulatosak a piros bőrrel bevont karosszékek, az akvamarinkékre festett ablakok, ajtók. Neutrálisabb, könnyedebb a tetőtérben berendezett gyerekbirodalom, mégis vidám, modern, de otthonos és barátságos is akár az egész ház.