Miről is van szó?
Ahogyan az ismert szójáték szerint különbség van nézés és látás között, sok dologban nem egyezik meg szervezet és csapat sem. Egy vállalati felsővezető fő feladata, hogy a kijelölt célok és a logika alapján jól működő, rugalmas felépítésű céget alkosson, de ezzel még korántsem merült ki a teendők listája.
A legkomolyabb munka – amihez nem elég pusztán szakmai tapasztalat, a munkacsoportok vezetőire vár. Számtalan tanácsadó cég szervez tréningeket, akár házon belül (indoor), akár azon kívül (outdoor). Ha azonban forrás hiányában nem költhetünk el beosztottanként legalább százezer forintot, hagyatkozzunk saját megérzéseinkre!
Egy szigorú vezető levon a fizetésből – ha teheti –, minden apró hibát észrevesz, és igen csínján bánik az elismerő bókokkal. Egy objektív beosztott nem saját lustaságától vezérelve érzi magát frusztrálva egy ilyen vezető keze alatt, hanem azért, mert tehetetlenül kénytelen végignézni azt a folyamatot, amelynek során egy korábban jó munkatársaságból elszigetelődött egyének hada lesz. Ennek ismeretében a csapatépítés már ott kezdődik, amikor azt elérjük, hogy beosztottaink szívesen segítenek egymásnak, és nem csak saját, hanem az egész csoport eredményeire is összpontosítanak. A lényeg az ösztönző hozzáállás!
Hány gyereke van a titkárnőnek…
Ahhoz, hogy mindenki a megfelelő munkát kapja, és probléma esetén a megfelelő munkatársához forduljon segítségért, nem árt, ha ismeri a körülötte dolgozókat. Ha egy nap csalódottan veszed észre, hogy beosztottaid szinte semmit sem tudnak egymásról, nagy lépésre kell elszánnod magad…készítsünk ismeretségi tesztet!
…és mivel foglalkozik a marketingasszisztens felesége?
Persze a csapatépítés nem csak ennyiből áll, a lényege viszont a leírtakhoz hasonló. Ha minden munkakörben pozitív hozzáállású és nyitott ember dolgozik, egymás megismerése, a bizalom kiépítése hamar meghozza gyümölcsét.