Mi, akik egészségmagazint szerkesztünk, óva intjük a hiszékeny betegeket, hogy elkeseredésükben ismeretlen, magukat gyógyítónak nevező emberek tanácsát fogadják meg. Mindenki kedvére válogathat a legvadabb módszerek között, ám nem árt az óvatosság. A legjobb, ha engedéllyel rendelkező orvos természetgyógyászhoz forduljanak.
A természetgyógyászat legfontosabb alapelve az, hogy az emberi test teljes, megbonthatatlan rendszer. Sosem csak egy-egy szervre, hanem a testre és a lélekre mint egészre koncentrál. Egyidejűleg igyekszik megszüntetni a kémiai, a mechanikai és a lelki okokat.
Az allergiás megbetegedés szintén a szervezet egyensúlyának megbomlását jelzi. Valamely összetevőből túl sok, másból túl kevés található benne. Az öntisztító rendszer zavarai miatt mérgező salakanyagok halmozódnak fel. Bár évezredek óta száz és százféle módszer létezik, a természetgyógyász egyet bizonyosan javasolni fog: néhány napos vagy hetes léböjtöt. Ez a személyre szabott, rövidebb-hosszabb ideig tartó koplalás elősegíti, hogy a felhalmozódott méreganyagok kiürüljenek a bőrön, a veséken, a beleken keresztül, illetőleg a légzéssel. Egy-két napos böjtkúrát bárki tarthat. Hosszabb ideig viszont csak felügyelettel szabad éhezni. A léböjt hatására fejfájás, hasmenés és fáradtság léphet fel, jelezve a mérgek kiválasztódását. A tisztítókúra része lehet beöntés, hashajtó szedése is. Egyes szakemberek úgy tartják, hogy az alsó bélszakasz falára hosszú évek alatt felrakódott, megkérgesedett szennyeződés mérgezi a beteget, ezért el kell onnan távolítani. A salakanyagok ma már speciális géppel, kolon-hidroterápiával kimoshatók.
A különféle, külsőleg alkalmazható terápiákkal tovább serkenthető a szervezet öngyógyító folyamata, a méregtelenítésben részt vevő szervek működése. Az akupunktúra több évezredes múltú kínai gyógymód. Az akupunktőr azt tanácsolja, hogy a szezonális allergiás beteg már az őt megbetegítő pollen megjelenése előtt négy-hat héttel keresse fel a rendelőt, a legjobb gyógyhatás ugyanis így érhető el. Ebben az esetben a tünetek nagy valószínűséggel egyáltalán nem, vagy csak nagyon kis mértékben jelentkeznek.
Stimulálják a szervezetet a különféle gyógyteakeverékek. A füvek, növények gyógyító hatása bizonyított, használatukat ma már senki sem tartja vajákosságnak, boszorkányságnak. Allergiás betegek kizárólag természetgyógyászuk tanácsára és ellenőrzésével igyanak gyógyteákat, nehogy állapotuk súlyosbodjon a remélt javulás helyett.
Nemcsak gyógynövényeket, hanem állati eredetű anyagokat, ásványokat is tartalmaznak a homeopátiában alkalmazott szerek. A módszer lényege a hasonszervi orvoslás: a szervezetet azzal sarkallják önmaga meggyógyítására, hogy bejuttatják az érzékenységet, betegséget okozó anyag hígított változatát.
Szilágyi Judit hosszú évekig a leglehetetlenebb allergiákkal kínlódott. Görcsös köhögési rohamokat, szénanáthát okozott nála a macskaszőr, a hideg-meleg váltakozása, a poratka, a pára és bizonyos gombaspórák is. Hiába járta a tüdőgondozókat, használt spray-ket, inhalátort és szteroidtablettákat, a kellemetlen tünetek tovább kínozták. Véletlenül akadt rá egy homeopátiás kezelésekkel foglalkozó klinikára, ahol alapos kivizsgálás után ellátták a szükséges pirulákkal. Egy hónap alatt szinte varázsütésre múltak el a tünetei. Egy évig semmiféle kemikáliát nem kellett használnia. Bátran simogathatta a macskáját, takaríthatott, kirándulhatott. Egyetlen tüsszentést nem okoztak a korábban rettegett allergének.
Kineziológia
A szervezetben található gócok oldásával foglalkozik a kineziológus. Cziczéné Székely Szilvia szerint ezzel a módszerrel nagyon jól kezelhető az allergia is.
A páciens semmiféle kellemetlenséget nem érez, hiszen a terapeuta gyengéd, finom érintésekkel keresi meg a baj pontos helyét, amit az érintésre adott izomválaszok árulnak el. Az érzelmi stresszoldással, a probléma feldolgozásával tapinthatóan oldódnak a negatív gócpontok, az energiablokkok is. Általában négy-hat kezelés már eredményre vezet, s a kóros góc teljes feloldásával megszűnnek a tünetek.