De vajon tudjuk-e, mi a Kabbala?
A Kabbala a héber misztika évezredes bölcsessége, amelyet vallási hovatartozásától függetlenül bárki követhet. Tanításának középpontjában szimbólumrendszerek állnak, melyek Isten és a mindenség titkait rejtik. A titkok a számmisztika segítségével fejthetők meg, a kulcsokat a Szentírás tartalmazza, amelynek betűi számoknak felelnek meg. A Kabbala szerint, ha megtanulunk olvasni a világ rendjében, magához Istenhez kerülünk közelebb.
A Kabbala az emberiség történetének legősibb forrása. Célja a világ megjavítása, az Ádám és Éva bűnbeesése előtti harmónia visszaállítása. Központi szimbóluma a teremtés rendjét megjelenítő Élet Fája, amelynek geometrikus szerkezetével minden jelenség leírható és magyarázható. Így az ember életének értelme is, amely a gyökerektől indul, majd felfelé haladva a fán lassan elérjük a lombkoronát, végül pedig találkozunk az isteni fénnyel.
Az ősi időkben a Kabbala titkait beavatott mesterek adták tovább szájhagyomány útján a kiválasztott tanítványoknak. Később ezeket a tanokat írásban is rögzítették, és megszületett a két legfontosabb kabbalisztikus írás, a Sepher Jezirah (A keletkezés könyve), valamint a Sohar (A pompa könyve), amelyek a tanítások alapját képezik.
Misztikus tanulmányok
Az ősi misztika napjainkban vált divatossá ennek elsődleges oka vélhetően a világméretű bizonytalanság. Az emberek szeretnék tudni, hogy mi az életük értelme, milyen célból születtek. Választ várnak a honnan jöttem, merre tartok kérdésére is, amelyet a Kabbala elmélyült tanulmányozásával megkaphatnak.
Komoly kabbalisták azt mondják, hogy az ősi misztika tanulmányozása egy életre szól, és komoly elmélyültség szükséges hozzá. Azok a világsztárok például, akik a Kabbala követőivé váltak, nemcsak a szerencsétlenségtől távol tartó piros szalagot kötik a csuklójukra, hanem folyamatosan tanulnak, a saját életük értelmét kutatják.
Madonna meséiről és más érdekességekről