Csakrák és színek
Amelyik csakra egy adott pillanatban intenzívebben működik, a neki megfelelő szín fog dominálni az aurában. Hét csakránk van, a gerincvégnél található gyökércsakrához a vörös, az alhasi szexcsakrához a narancs, a köldökcsakrához a sárga, a szívcsakrához a zöld vagy a rózsaszín, a nyaktő csakrához a kék, a szemöldökök között elhelyezkedő harmadikszem csakrához az ibolya, a fejtető csakrához pedig a fehér tartozik. Az éppen aktuális tevékenységünktől, lelki illetve fizikai állapotunktól függ, hogy melyik szín lesz domináns az auránkban. Ha például szellemi tevékenységet végzünk tanulunk vagy akár sakkozunk , akkor a fejtető vagy a harmadikszem csakra működik aktívabban, így a fehér és az ibolya színek fognak dominálni. Ha szeretkezünk, akkor a vörös szín erősödik fel a többi alapszín mellett. Ha egy kiadós ebéd emésztésén fáradozunk, akkor pedig a sárga szín lesz domináns.
Minden csakra energetikailag felelős bizonyos szervekért és testrészekért, amelyek egészsége, vagyis megfelelő energiaellátottsága a csakra helyes működésétől függ. A gyökércsakra a lábak, a vesék, a mellékvese, a végbél, a farokcsont és a nemi szervek helyes energiaállapotáért felel. A szexcsakra a hasi és kismedencei szervekért, az ivarmirigyekért, a keresztcsontért, az ágyékcsigolyákért és a szaporodásért felelős, míg a köldökcsakra a gyomorért, a májért, az epehólyagért, a hasnyálmirigyért és a rekeszizomért.
A szívcsakra a szív és a keringési rendszer, a tüdő, a mellkas, valamint a háti csigolyák energiaellátottságát, a nyaktő csakra pedig a nyak, a nyakcsigolyák, a légutak, a pajzsmirigy és a felső végtagok egészséges működését befolyásolja. A harmadikszem csakra felel az arc, az orr, a fül, a homlok, a kisagy és az idegrendszer állapotáért, míg a fejtető csakra az agykéreg, a koponya és a szemek egészségéért.
Ha az adott csakrán keresztül nem tud a szervezet elegendő energiát felvenni a külvilágból, azaz nagyobb az energiavesztés, mint a felvétel, akkor a csakrához tartozó szervek alulműködnek. Ha ez az energiahiányos állapot tartós, akkor kialakul a már fizikai tünetekkel is járó szervi elváltozás, a betegség. Alulműködés esetén a szervek a hozzá tartozó csakra színével erősíthetők.
Például a szexualitás erősítésére, a nemi vágy fokozására, az ivarszervek stimulálására, sőt akár a teherbe esés esélyének növelésére is érdemes az alsó csakráinkat erősíteni például úgy, hogy a csakrát a neki megfelelő színű ruhával fedjük el. A vörös vagy narancsszínű bugyik kifejezetten erősítik a szexualitást és a nemi szervek működését, de ugyancsak vörössel gyógyítható a vádligörcs és a székrekedés is. Emésztési zavarok esetén a sárga szín segít, míg a zöld harmonizálja a tüdő és a szív működését.
Azonban ha egy szerv túlműködik, vagyis energiatöbblettel rendelkezik, akkor a neki megfeleltethető csakrához tartozó szín ellentettjével, a komplementer színével lehet a többletenergiát kompenzálni. A petefészekgyulladás például energiatúlsúlyos állapot, ez esetben a vörös és a narancsszínű bugyi kifejezetten káros, helyette a hűvös zöldes, kékes szín segít. De a kék és a zöld fehérnemű alkalmas a túlfűtött szexuális vágy csökkentésére is.
Érzelmeink és azok változásai is színtöbbleteket produkálnak az energiamezőnkben. Ha például lesújtó, rossz hírt hallunk, akkor a szívcsakra erős zöld színe uralja az auránkat. Ha szomorúak vagy depressziósak vagyunk, akkor a nyaktő csakra kék színei fognak felerősödni, a düh pedig vörös színtöbbletként jelenik meg. A szerelem és a szeretet színe a rózsaszín, a fáradtságot és a kimerültséget pedig egy kevert szín, a szürke jelzi.
Amikor a lelket gyógyítani akarjuk, akkor a negatív érzelem színének kiegészítőjét alkalmazzuk. A düh és az agresszió vörös színét kompenzálja a nyugtató hatású zöld, míg a depresszió és a szomorúság kék színét a meleg sárgás, narancsos vagy vöröses színekkel lehet kioltani. Szintén élénk, meleg színeket érdemes alkalmazni akkor is, ha fáradtak vagyunk. A sárga szín segít a koncentrációban is, tehát ha tanulunk, vizsgára készülünk, akkor érdemes sárga tárgyakkal körülvennünk magunkat, vagy sárga falú szobában tartózkodnunk. Ha egy érzelmet erősíteni akarunk, akkor a neki megfelelő színt kell fokozottabban alkalmaznunk, például a rózsaszín falak, tárgyak, ruhák felerősítik szívünkben a szeretetet és a szerelmet.