Maureen Orth éveken át készített interjúkat hírességekkel. Látta őket hétköznap, észrevette gyengeségeiket, hiúságuknak tükröt tartott, és tudta, honnan hova igyekeztek, és honnan hova jutottak el. Ő a legszakértőbb kalauzunk a hírességek életét felderítő kanyargós körutazásunkon.
Hogy is volt az, amikor Woody Allen és Mia Farrow? Tudtátok, hogy Mia Farrow korábban hogy bűvölte el magát A Hangot? Frank Sinatrán át vezetetett az út a New York-i klarinétosig. És persze az öntörvényű, a megmagyarázhatatlan Michel Jackson – a kisgyerekek barátja, vagy csak egy szánnivaló ember, akitől éppen a hírnév vette el saját gyerekkorát?
És ha már itt tartunk, mi van a politikusok hírnevével? Lehet-e sztárnak nevezni Vlagyimir Putyint? És ha igen, vajon milyen sztárallűrjei vannak az oroszok első emberének? Ki emlékszik ma már az angol vasladyre? Hogy mindenki? Miért volt ő ilyen meghatározó személyisége a XX. század történelmének? És egyáltalán ki az a Karl Lagerfeld?
Sikeréhség, szánnivaló exhibicionizmus, igazi tehetség, az, ami utat tör magának? Kik ezek az emberek és mit akarnak? Igazak-e, vagy önmaguk is csak káprázatok? Gyengék vagy átütő erejű személyiségek?
Izgalmas, elgondolkodtató, néha megdöbbentő történetek, amelyek mindennapi ismerőseinkről, a sztárokról szólnak.
A magyarokról is. Hiszen a Híresnek lenni című könyv egyik legnagyobb erénye az, hogy foglalkozik a honi viszonyokkal is. Azaz Gréczy Zsolt megpróbál egyfajta kor- és kórképet adni arról, milyen is a sztár, ha magyar.
Maureen Orth: Híresnek lenni – A hírnév mai természetrajza
HVG Könyvek 2005. 3200,-