A Szentkirályiak |
A világsikerű ásványvíz a magyarok közül elsőként igyekezett ízt keverni a buborékok közé. Az első próbálkozás már jónak mondható, hiszen a nyárhoz nagyon is illő menta és citrom íze a csipetnyi szénsavval igazán szerethető összhatást eredményezett. A finom, üdítő ízben mindenből pont a megfelelő mennyiség érezhető. Az áttetsző flakon címkéjén a menta zöld motívuma a citromhéj girlandjával harmonikus párost alkot. A tiszta víz képzete csak növeli a szomjat, a vágyat arra, hogy mielőbb tekerjünk a zöld kupakon (amin citromok láthatók), és kortyoljunk egy jót a frissítő mentás ízből.
Tapasztalataink azt mutatják, hogy a gyártók sokszor a körmönfont, egzotikus gyümölcsnevekkel igyekeznek a vásárlók szívébe és kosarába férkőzni. Így aztán meg sem lepődtünk, amikor az újabb Szentkirályi már a málna mellett az indiáncseresznye-ízzel is kecsegtet. Az ízhez passzoló rózsaszínű flakonon feltűnik a piros héj is, pedig ki látott hámozott málnát és cseresznyét? Hangulatában azonban igazodik a málnás vonalhoz, ahogy a piros kupak is. A fékezett szénsavas hatással egy kellemes, nem túl édes málnás íz társul, utóízében mintha némi cseresznye is megjelenne, lehet, hogy a lopakodás miatt indián? Honleányi szívünk dagad a büszkeségtől, magyar termék a javából, és még finom is!
A triász harmadik tagja aranysárga színű flakonból csorog a kóstolópohárba. Az egzotikus ízek kedvelői örömmel nyúlhatnak utána, hiszen a narancs és a fogyis ananász ízével kecsegtet a sárgálló címke. Szerencsére tudjuk, hogy a héj a hámozott narancsról kunkorodik ide, úgyhogy ezzel már több gondunk nincs is. A narancssárga kupak jól harmonizál ízhez, flakonhoz. Buborékból ebben az ízesítésben is ugyanannyi van, az íze viszont már fejtörést okoz. Lehetséges, hogy narancs, és az is lehet, hogy a másik ananász, de be kell látnunk, néha a királyok is tévednek. A királyi ásványvíz ízesített hármasából ez ízlett legkevésbé.
Sajnos egyetlen flakonon sem találtunk utalást arra, hogy mennyi kalóriát tartalmaznak a színes üdítők.
Fellelt ár: 169,/0,5 l
A Janák |
A horvátországi ásványvízcsalád sokféle ízzel csábít józan iszogatásra, jóleső szomjoltásra. A legújabbakból és egy hagyományosan régebbi ízből kóstoltunk.
A hűtőből vegyük ki az egyik idei újdonságot, az alma-licsi ízű ásványvizünket! A hűtőből, ugyanis úgy tapasztaltuk, hogy ez igazán úgy a legfinomabb! Kellemes és diszkrét almaíz, jó, legyen licsi is, utóbbival lassanként barátkozunk a nagyobb áruházak zöldségespultjainál. A light minősítés ennek a fajtának is kijár. Ahogy az elismerésünk is, hiszen kellemesen üdítő, buborékmentes frissítővel olthatjuk szomjunkat. Sőt, a címkén egy nagyon csinos zöld almahéj kunkorodik.
Leghamarabb az angolszász hangulatú, kék- és vörösáfonya-ízesítésű ásványvíz fogyott el. A címkén látható piros és lila héjakon már nem is akadunk fenn, különben is messziről olyanok, mintha áfonyaszemek lennének. Na ugye! Az általános áttetsző flakon színben harmonizáló kupakkal megnyerő. Már szinte nem is teszünk említést a light voltáról, hiszen hozzátartozik a termék megbízhatóságához. A Janák talán kissé édesek, de hát úgy szép az élet is, tudjuk jól!
Fellelt ár: 280,/1,5 l
AVE |
Fellelt ár: 190,/1,5 l
A Balance-ok |
Nekünk hűtve még jobban ízlett, eléggé húzós ára ellenére szívesen kényeztettük magunkat vele. És ha még mindig nem szerettünk volna bele, akkor a kétkortyos miniflakon változata, retikülbarát porcióban igazán meggyőző érv mellette.
Fellelt ár: 350,/0,75 l
San Benedetto |
egyrészt nagyon frissítőek és kellemesek voltak a San Benedetto vizek első slukkra,
másrészt viszont mindkettő általam kóstoltban volt valami műanyag mellékíz, ami miatt azt éreztem, az adott kortyhoz egy kis pipereszappant is szopogattam.
A kiszerelése nagyon praktikus, szeretem az ilyen cumisüveg megoldásokat (Freud, pssszt!), nagyon könnyen kezelhetők például vezetés közben.