Az pedig, hogy milyen viszonyt tudunk kialakítani a kollégákkal, sajnos nemcsak rajtunk múlik. Az ember természetesen arra vágyik, hogy kiegyensúlyozott környezetben dolgozza le a napi 8-10 óráját, de ehhez bizony meg kell tanulni a konfliktusokat kezelni.
A nagyobb cégek tréningeket szerveznek a különböző csoportoknak, ahol a konfliktuskezelést gyakorolhatják, de ez a lehetőség nem mindenhol adott, így önmagunknak is fejlesztenünk kell ezt a képességünket.
A munkahelyi feszültségek hátterében a legtöbbször érdekellentétek állnak. Ilyenkor nem elég, ha toleránsak vagyunk, és „benyeljük” a problémát, hanem mindenképpen szükséges átbeszélni a dolgokat. Meg kell próbálnunk a másik emberrel megismertetni az álláspontunkat, és valamilyen egyezségre jutni vele.
Mielőtt azonban másokban látjuk a konfliktus forrását, vizsgáljuk meg önmagunkat is, hiszen sok esetben a probléma a mi viselkedésünk miatt alakul ki. Egy rövid önvizsgálat elég ahhoz, hogy megtudjuk elég kommunikatívak vagyunk-e, képesek vagyunk-e visszajelzéseket küldeni a kollégáinknak, kiszámíthatóak-e a reakcióink?
Legyünk tehát tisztában a saját értékeinkkel, hibáinkkal, és ez alapján építsük fel a kapcsolatainkat.
Kérjük meg a főnökünket, hogy tisztázza a hierarchiát, a feladatokat és az elvárásokat már a munkakezdés legelején. Amikor pontosan körvonalazódnak a munkavégzés határai, sokkal kisebb az esély arra, hogy feszültség alakuljon ki.
Ne feledjük azonban, hogy a viták, problémák akár előremutatóan pozitívak is lehetnek, hiszen ha sikerül átbeszélnünk őket, egy jobb megoldás is előtérbe kerülhet. A változásokat pedig általában valóban megelőzi egy kis feszültség.
A feszültség akkor válik problémává, ha belátható időn belül nincs rá megoldás. Ilyenkor romlik a teljesítmény, és az ember nem szívesen megy be a munkahelyére dolgozni. Nagyon fontos, hogy időben felismerjük azt a munkakörnyezetet, amelyben képtelenek vagyunk dolgozni, mert egyébként az egészségünk romlásához vezethet ha sokáig olyan helyen dolgozunk, ahol nem érezzük jól magunkat.
A feszült helyzetek fizikai rosszulléthez vezethetnek. Ilyenkor már a reggeli ébredés után görcsölhet a gyomrunk, fájhat a hasunk és rossz lehet a közérzetünk.
Azokra az esetekre, amikor hasi görcs okozta fájdalom jelentkezik, jó tudni, hogy léteznek bevált és biztonságos kezelési módok, és ha a probléma nem szűnik meg percek alatt, a közvetlen görcsoldás nyújthat hatékony és gyors segítséget.
A Buscopan® tabletta gyors, hatásos és célzott megoldást nyújthat a hasi szervek simaizomgörcseiben, ezzel csökkentve a fájdalmat és a diszkomfortérzést.
Hatása kifejezetten a fájdalom kiváltó okára irányul: magára a görcsre. A görcsös izmok lazítása révén a Duboisia növényből előállított Buscopan® hatásosan enyhíti a hasi görcsöket, és ez által mérsékli a kísérő fájdalmat. Hatékonyan oldja a gyomor-, bélrendszeri, epe-, vesegörcsöt, valamint menstruációs görcsök esetén is megoldást nyújt. Kétféle hatáserősségben elérhető, így a görcs erősségének megfelelően nyújt megoldást!
Tudj meg többet a Buscopanról!
A Buscopan 10 mg bevont tabletta és a Buscopan Forte 20 mg filmtabletta vény nélkül kapható hioszcin-butilbromid hatóanyagú gyógyszerek.
A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát,
gyógyszerészét!
|