Az Adonia Organics kutatói szerint mindez főleg annak köszönhető, hogy télen sápadtabb az arcbőr, így feltűnőbbek a táskák. Mindezt fokozza, hogy a kevesebb napfény miatt szervezetünkben leesik a D-vitamin és a szerotonin nevű boldogsághormon szintje, ami kimerültséghez vezet.
A karikák teljes eltüntetésére nincs lehetőség, ám néhány módszerrel halványíthatjuk őket:
– Már 15 perc napközbeni pihenés jót tesz, mert a szervezet úgy értelmezi, hogy jóval többet aludtunk.
– Használjunk hűsítő borogatást, akár egy kis megnedvesített vatta is megteszi. Ez összehúzza a véredényeket, ezáltal enyhül a puffadás.
– Kerüljük a túl sós ételeket! Visszatartják a folyadékot, így a szem felpuffadásához vezetnek.
Dr. Mark Binette öregedéstudományi szakértő így vélekedett: „Egyre több tanulmány bizonyítja be, hogy a D- és K-vitamin alacsony szintje közrejátszik a karikák kialakulásában. Ráadásul ha már egyszer megjelentek valakin, az nehezen szabadul meg tőlük. Felmérésünkben úgy tapasztaltuk, hogy a nők jobban aggódnak a táskák, mint a ráncok miatt. Egy negyvenéves nő 4,7 évvel tűnhet idősebbnek ezektől a karikáktól.”
A szem alatti sötét táskák a leggyakoribb bőrpanaszok közé tartoznak. Vékony kapillárisok okozzák őket, amelyek beszivárogtatják a vért a bőr alá. Ez itt oxidálódni kezd, ettől alakulnak ki a zúzódásokhoz hasonló foltok. Főleg a téli hónapokban jellemző sápadt arcszínen válik mindez feltűnővé. Nyáron általában kevésbé vagyunk kimerültek, és a bőr is sötétebb egy kicsit, így könnyebben elrejthetőek a karikák. Ráadásul a meleg hónapokban a kimerültség is kevésbé jelentkezik, mivel napfény segít a boldogsághormonok termelődésében.