10. A mézesmadzagos
Felcsigáz, aztán ott hagy lógva. Az első üzenetben jószerivel csak annyit közöl, hogy közölnivalója van, majd elvárja, hogy kíváncsian visszakérdezz. Utána pedig addig húzza a mézesmadzagot, míg szinte már könyörögsz azért, hogy megírja neked, mit akar.
9. Az erőszakos
Felhív, de te valamiért nem tudod/nem akarod felvenni a mobilod. Pár perc múlva újra próbálkozik, de akkor se megy. Egy perccel később jön a visszahívásra felszólító üzenet. A normális emberek vissza szokták hívni azt, aki kereste őket, feltéve, ha ők is beszélni akarnak vele. Ha meg nem, ezen egy felszólító üzenet sem segít.
8. Az unatkozó
Nem akar semmit, csak csacsogni egy jót. Persze lehetőleg munkaidőben. Nincs semmi mondandója, de tőled várja, hogy szórakoztasd. Ez különösen olyankor esik jól, ha amúgy hosszú ideje feléd se nézett.
7. A minden mondat mögé smiley-t pakoló
Ahogy az életben sem vigyorog mindig mindenki, úgy üzenetváltáskor sincs semmi szükség a túlburjánzó smiley-használatra. Ha éppen viccel, vagy valamiért nagyon kedves akar lenni, még érthető, de a “Már megint nem küldted a beszámolót a határidőig” mondat után például kimondottan hülyén fest.
6. A mondanivalóját felkiáltójelekkel hangsúlyozó
Kezdjük azzal, hogy ez egy kijelentő mondat. Az információ ponttal a végén is átjön. Ha egy felkiáltójel van mögötte, már az is túlzottan jelzi a dolog fontosságát. A sornyi felkiáltójel pedig egyenesen olyan, mintha az arcunkba üvöltenének.
5. Aki leragadt 1999-ben
Emlékszem azokra a borzongató időkre, amikor a szilveszteri bulik éjfél körüli részét a többség azzal töltötte, hogy lehetőleg minél több embernek kívánjon SMS-ben boldog új esztendőt. Ezek az idők már rég elmúltak, haver! 2015-ben ez már csak akkor bocsánatos bűn, ha elmúltál hatvan, és nem igazán tudsz mit kezdeni ezzel az internet nevű izével. Amúgy írd ki az üzenőfaladra, és majd lájkolja, akinek olyan a kedve.
4. A lusta
Komolyan? A Google Mapsről hallottál már? Tudtad, hogy a telefonodon is van internet? Netán GPS? Tényleg én írjam le neked, hogy a Sas utcánál élesen balra, aztán a Bazilika mellett jobbra a második épület?
3. A mondanivalóját sok részletben küldő
Talán. Majd. Ha. Leszel. Szíves. Megírni. Egyetlen. Üzenetben. Hogy. Végül. Mire. Jutottatok. Akkor. Majd. Eldöntöm.
2. A részegen üzengető
Természetesen az ilyen üzenetek nagyrészt hajnali négykor találják meg az embert, és nem hangoutson vagy viberen, hanem SMS-ben érkeznek, hogy csipogjon is az a rohadt telefon. Maximum sok órával később szabad rájuk válaszolni, de úgy, hogy a küldője egy életre megbánja, hogy felébresztett a hülyeségével.
1. Az egyszavasakat válaszoló
Nem kell mindig kisregényt írni, de ha valaki egy fontos ügyben keres meg, és időt áldoz arra, hogy normálisan kifejtse a problémát, az illetlenség netovábbja egy okéval vagy egy köszivel lerázni őt. Ez nagyjából felér egy lesz*rommal. Ennél még idegesítőbb, amikor a válasz kimerül egy emotikonban.
+ 1 Az embertelen időpontokban érkező rendszerüzenetek
Mindezt persze reggel hatkor. SMS-ben. Szombaton. Ááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!