Az emberek az hétköznapok során számtalan olyan hatásnak vannak kitéve, amiről nem is tudják, hogy befolyásolják az életüket. Elég, ha csak a reklámokat vagy a hirdetéseket nézzük, mind telis-tele vannak olyan elemekkel, amelyek vonzóvá teszik a kínált termékeket. De nemcsak a kereskedelemben érdemes szétnézni a hatások kapcsán. Ugyan lehet, hogy nem is gondolnánk, de a fényviszonyok például befolyásolják, hogy mennyit és hogyan eszünk.
Több kísérlet is vizsgálta már, hogyan hatnak a fényviszonyok az ember étkezési szokásaira. Egy felmérésben például azt nézték, hogy a színes fénnyel megvilágított helyiségekben fogyasztók mennyi ételt ettek. A kék, piros és sárga fény másképp hatott a kíséreti alanyokra. Akik a kék szobában ültek, azoknál fogyott el a legkevesebb étel. A piros fényben étkezők már viszonylag sokat ettek, de a legtöbbet a sárga fényt kapó csoport fogyasztotta.
Egy másik kutatásból az derült ki, hogy az erősebb megvilágítás mellett étkezők kevesebbet ettek, mint azok, akik félhomályos teremben voltak. Hogy ez azért lehetett-e, mert a kevés fény és a csendesebb környezet pozitívan hatott az étkezőkre, vagy azért, mert a nem túl jó látási viszonyok között nem tudatosították magukban, hogy mennyit eszek, nem derült ki a beszámolóból. Az viszont biztos, hogy az élénk színek, a hangos, gyors ütemű zene és az erős fény arra sarkallta a fogyasztókat, hogy kevesebbel is beérjék. Viszont azt a kevesebbet gyorsabban meg is ették, míg a csendes félhomályban lassabban, nyugodtabban és tovább étkeztek a kísérleti alanyok. Ezért akik fogyni szeretnének, használjanak erős fényt vagy kék tónusút és lehetőleg kerüljék a gyertyafényes vacsorákat.
További cikkek fogyókúráról az NLCafén:
- 5+1 fogyókúra, amit inkább kerülj el jó messzire
- Nagy fogyás: A testem csak egy torz csomag volt, ami nem hozzám tartozott
- A gyomorgyűrű után itt az új extrém fogyókúra
- A fogyókúra a múlté! – Váljunk profi életmódváltóvá