Felkelsz, fogat mosol, elviszed a gyereket iskolába, bemész dolgozni, délután elhozod a gyereket, hazajössz a munkából, bevásárolsz, főzöl, lefekteted a gyereket, majd te is elmész aludni. Aztán jön egy újabb nap, ugyanazokkal a teendőkkel. Ebbe bele lehet fásulni, főleg a borús őszi és téli napokon. Ám ha találsz néhány szokást vagy programot, ami kicsit kirángat a mindennapi monotóniájából, hosszú távon is segíthet a jó hangulat megteremtéséért és megtartásáért.
Kis dolog, de ha mindig tartasz egy-két szál friss virágot vagy néhány szobanövényt az otthonodban, élénkebb, élőbb hangulatot teremt.
Tarts minden héten nagy bevásárlást, ha tudsz. A hűtőben mindig legyen valamennyi étel, ne várjon üresen, ha késő este beesel az ajtón és nagyon éhes vagy. Pont ezért tarts pár finomságot is a szekrényben vésztartalékként. Ha időd engedi, ne csak a boltba menj el vásárolni, hanem a piacra is. Ott mindig vibrál a hangulat a sok árustól és vásárlótól.
Mindennap legyen egy órád csak saját magadra. Ha huzamosabb ideig nem figyelsz a saját igényeidre, csak a másokéra, egyre idegesebb, dühösebb és rossz hangulatú leszel. Tudjuk, hogy nehéz megoldani, de ha már 20 perccel előbb kelsz, hosszú távon lehet, hogy megéri, hogy van időd a saját ütemedben meginni a reggeli kávédat és végiglapozni az újságot vagy szörfölni az interneten.
Készíts listát a napi és heti teendőidről. Nincs jobb érzés annál, amikor gyűlnek a pipák az elvégzett dolgok mellett.
Sokaknak elképzelhetetlennek tűnik ma már az élet telefon, laptop és internet nélkül. Pedig nem is olyan rég még így éltek sokan. Hangolódj rá inkább egy könyvre néha, tedd el a telefonod, kapcsold ki rajta az internetet és élvezd a csöndet. Hidd el, nagyon jó tud lenni néha.
Kedveskedj valakinek. Lehet az egy közeli szeretted, de egy ismeretlen, akár rászoruló is, például egy hajléktalan vagy egy beteg ember. Egy apró gesztus és a másik hálás lesz érte. Elcsépelten hangzik, pedig tényleg így van: ha örömet okozol valaki másnak, saját magaddal is azt teszed.