
Akár kétszer olyan gyors is lehet az interneted, ha a router a megfelelő helyen van a lakásodban. A wifi használata felemelő, ha megfelelően működik, de sokunkat halálra idegesít, ha szakadozik és állandóan belassul. A routert nem érdemes eldugott helyre rakni, még akkor sem, ha úgy gondolod, hogy nem a legmegfelelőbb lakásdísz. A vételt ugyanis komolyan befolyásolja, hogy központi helyen áll-e. A jó és erős vétel kedvéért tedd inkább egy olyan helyre, ahol nem árnyékolja fal, és nincsenek akadályok sem. Sokan a földön tartják, de az nagyon nem praktikus, mert az aljzatba sugározza majd a jelet. Egyébként is érdemes egy magasabb pontra elhelyezni, legalább egy asztalra, onnan sokkal jobb lesz a vétel, hidd el!
A kábelek meghajlása vagy törése szintén sokat ronthat a hatékonyságon, így érdemes ellenőrizni a falba vagy egyéb helyekre fúrt szerelési lyukakat, amelyeken a vezeték átmegy. Egy átlagos router hatótávolság 30 méter körül van, a falak és a bútorok vastagsága viszont sokat ront a vételen. Az elektromos készülékek is nagyon zavarhatják a sugárzást, így nem érdemes a tévé, a hangfalak, de még a laptop közelébe sem tenni.
A modernebb routereknek két antennájuk van, és az antennák vonalához képest merőleges a kisugárzásuk. Éppen ezért érdemes az antennákat különböző irányba megdönteni, hogy a jelek mindenfelé szabadon terjedhessenek, így sokkal jobb minőségű és gyorsabb is lehet az internet. Fémtartalmú dolgot biztosan nem jó a router közelébe rakni, mert visszaveri a wifi jeleit, így komolyan csökkenti annak hatótávolságát. Egy többszintes házban érdemes a középső szinten elhelyezni, de még így sem biztos, hogy mindenhol jó lesz a vétel.

A legfontosabb, hogy megfelelő helyen álljon, különben lőttek a gyors internetnek
Nálunk például hiába volt a földszinten egy baromi jó router, egyszerűen az emeleten már nem működött a wifi, ugyanis a vastag betonfödémen nem ment át a jel. A gyerekek állandóan nyávogtak, hogy szar az internet, nem tudnak videót nézni, mert állandóan leáll, szakadozik. Mi ezért 2 routert tartunk a házban, egyet fönt, egyet pedig lent. Azóta működik rendesen az internet, nincs nyávogás se fönt, se lent. Persze még most is sokszor előfordul, hogy egy nagyobb fájl letöltésénél annyira megterheli a hálózatot, hogy máshol minden belassul, de azért ezt ki lehet bírni. Nemrégiben gyorsabb teljesítményű internet-előfizetésre váltottam, és a szerelők mesélték, amikor nálunk jártak, hogy hiába ígéri a szolgáltató az x sebességet, az szinte egyetlen lakásban sem valósul meg végül
– mesélte az NLCafénak egy kétgyerekes anyuka, aki kertes házban lakik, és náluk az internet sebessége állandó gondot jelent.