Elspeth Beard nevét érdemes mindenkinek alaposan az emlékezetébe vésni, ugyanis ő az első nő, aki néhány évtizede körbemotorozta a földet. Közel 60 000 kilométert tett meg az 1974-es gyártmányú BMW motorjával. Története megihlette a művészvilágot, a várakozások szerint könyv és film készül az egyedülálló teljesítményt nyújtó nőről, akinek az útja során annyi kalandban volt része, amennyiről mások még álmodni sem mernek.
Jane Austen
Az angol regényíró, Jane Austen műveit imádják a nők. Regényeinek főszereplőiben sokan magukra ismernek: az általa életre keltett nők intelligens, erős erkölcsű hősök, akik kitűnnek környezetükből. Az ihletet az író a saját életéből merítette, szeretetteljes családja ösztönözte az írásait. Jane Austen nem ment férjhez, visszavonultan élt. Súlyos betegség, az Addison-kór nehezítette meg az életét.
Valentyina Vlagyimirovna Tyereskova
Az első női űrhajós, Valentyina Vlagyimirovna Tyereskova 1963-ben járt az űrben. A Vosztok–6 fedélzetén hagyta el a légkört. Tyereskova a súlytalanságot pszichésen és fizikailag is nehezen viselte, akkor a szakemberek arra következtettek, hogy a női szervezet nem alkalmas az űrrepülésre, mert a férfiak jobban bírják a megpróbáltatásokat. Az űrrepülés után közismert női szimbólum lett Valentyina. A hadseregben tábornoki fokozatot kapott, a Holdon pedig az ő nevét viseli az egyik kráter.
Marie Curie
Marie Curie lengyel származású kémikus volt a párizsi egyetem első női professzora. Abban is első, hogy kétszer tüntették ki Nobel-díjjal. Férje, Pierre Curie a Sorbonne-on professzori beosztást és saját laboratóriumot kapott, a laboratórium kutatási igazgatójaként Marie-t nevezték ki. Férjével sokat bicikliztek, a túrák alatt még közelebb kerültek egymáshoz. Két lányuk született, Irene és Eve. A pár a Nobel-díj honoráriumából újratapétázta a lakásukat, és felújították a fürdőszobájukat, a többi pénzt odaadták a rászorulóknak.
Audrey Hepburn
Audrey Hepburn egy bárónő lányaként látta meg a napvilágot, ám nem volt könnyű a gyermekkora, apja elhagyta a családot. A háború során átélt szenvedés óriási hatással volt az életére. A nevetésben és a szeretetben lelt orvosságra és hirdette ezek erejét. Már az első főszerepéért Oscarra jelölték, és meg is nyerte azt: a Római vakációban Ann hercegnőt játszotta. A divat világa is felfedezte a gyönyörű nőt, divatikonná vált, Givenchy múzsája lett, a neves szakember tervezte a ruháit is. Robert Wolderst színészben talált igazi társra, vele élt haláláig.
Alaska P. Davidson
A világ első különleges ügynöke Alaska P. Davidson. Az ügynököt 1922-ben nevezték ki az FBI kötelékébe. A szervezet vezetője, J. Edgar Hoover viszont úgy gondolta, csakis irodai munkára alkalmas, ezért papírmunkát végeztetett vele, másképp bántak vele, mint férfi kollégáival. Davidsonnak kötelező volt szoknyát hordania. Ma az FBI-nál szolgáló különleges ügynökök ötöde nő. Alaskáról nem maradt érdemben használható fotó.