A Cell című tudományos folyóiratban publikálták eredményeiket azok a kínai tudósok, akik két genetikailag tökéletesen azonos makákót hoztak létre klónozással. A tudósok ugyanannak az eljárásnak a továbbfejlesztett változatát használták, mint amivel 1996-ban Dollyt, a bárányt klónozták, így a két majom lett az első főemlős, amelyeket ugyanezzel a módszerrel „sokszorosítottak”.
Hua Hua és Csung Csung, a két makákó nyolc és hat hete jöttek világra egy sanghaji laboratóriumban.
Bár már 1999-ben is klónoztak főemlőst, ám akkor csak egy egyszerűbb módszert használtak a tudósok: kettéválasztották az embriót, ahogy az a természetben történik ikerterhesség esetén.
A mostani esetben viszont a szomatikus sejtek sejtmagjának transzferjével (SCNT, somatic cell nuclear transfer) hozták létre. Az eljárásban egy testszövetből vett donorsejtet egyesítenek egy sejtmagjaitól megfosztott, megtermékenyített petesejttel.
Mú Ming Pó, a tanulmány társszerzője, aki a kínai tudományos akadémia agykutató központjának vezetője is, úgy véli: „Elhárultak a technikai akadályok a főemlősök, köztük az emberek klónozása elől.”