A melltartók mosása fontos, de bonyolult kérdés. Már csak azért is, mert elég drágák, ezért szeretnénk, ha nem kellene túl gyakran újakat beszerezni belőlük.
Örök kérdés: kézi mosás vagy gépi?!
Ha a kézi mosás mellett döntünk, akkor érdemes betartanunk pár szabályt. Itt egy módszer: töltsük meg hideg vízzel félig a mosdókagylót. Adjunk hozzá kímélő mosószert vagy akár tusfürdőt, tegyük a melltartókat a vízbe úgy, hogy teljesen beborítsa azokat. 5-10 percig áztassuk, eresszük le a folyadékot, öblítsük ki a mosdókagylót, hogy ne maradjon mosószeres.
Kézi mosást követően a legmegfelelőbb megoldás a melltartóból kissé eltávolítani a vizet, majd finoman megnyomkodni (ne tekerjük össze, ne csavarjuk). Ezután akasszuk fel függőleges pozícióban például egy műanyag fogasra, vagy tartsuk egy törölközőn szétterítve, majd félárnyékos helyen hagyjuk megszáradni. A finom szövet nagyon gyorsan szárad.
Fontos: Minden egyes edzés után ki kell mosni a sportmelltartót, hiszen a fokozott igénybevétel esetén a melltartóra még több kosz rakódik. A sportoláshoz használt fehérneműket vagy kézzel, vagy kíméletes programmal kell kimosni.
Ha a gépi mellett tesszük le a voksunkat
A melltartókat moshatjuk mosógépben – kivéve, ha különösen drágák és finom anyagúak, hiszen akkor érdemes jobban vigyázni rájuk. Ellentétben a hétköznapi darabokkal, amiket nyugodt szívvel lehet kímélőprogrammal, hideg vízzel öblíteni. Emellett érdemes használnunk hozzájuk lágy mosószert és kellemes illatú öblítőt, hogy puhák és kellemes illatúak legyenek.
Tipp: Ha szeretnénk, hogy melltartónk sokáig szolgáljon minket, akkor érdemes mosózsákba tenni, és minél alacsonyabb vízhőmérsékletet választani, majd kihagyni a szárítót, mert így nem veszíti el a formáját, és a rugalmasságát is hosszabb ideig megtartja.
Rania Abu-Eid, a Victoria’s Secret volt tervezője is azt tanácsolja, három-négy viselés után azért mossuk ki őket. A legjobb kézzel mosni őket, és messzire elkerülni velük a centrifugát és a szárítógépet.
(Nyitókép: Getty Images)