Az Oktatási Hivatal által kiadott 6. osztályos Matematika munkafüzetében az Alakzatok távolsága, tengelyes tükrözés témakör egyik feladatánál két címer szerepel, ezek három másolatáról kell eldönteni a tanulóknak, hogy melyik valódi kép és melyik tükörkép. A munkafüzet szerkesztői két címert választottak ki, az egyik Magyarországé, a másik pedig Oroszországé. Hogy miért esett az utóbbira a választás, ez nem derült ki.
A Telex szerint a kiadvány, aminek a fent említett feladata már a Facebookon is feltűnt, 2021-ben kapta meg a tankönyvvé nyilvánítási engedélyt, ami azt jelenti, hogy 2026-ig fogják használni.
Az elmúlt években több tankönyv is bekerült a hírekbe a tartalma miatt, volt, hogy migránsellenes propaganda került a nyolcadikos földrajz munkafüzetbe, van, aki a 11. osztályosok számára készült online nyelvtankönyvben bukkant egy szexista kvízre, egy a nyolcadikos biológia könyvben a “homoszexualitásról azt írták, hogy “az biológiai értelemben nem természetes”, abból pedig diplomáciai ügy lett, amikor egy nyolcadikosoknak szóló földrajzkönyvben úgy fogalmaztak meg egy szövegrészt, hogy az azt a látszatot kelti, mintha Ukrajnában jelenleg belháború zajlana.