Az őskori emberek étrendjéről szóló hagyományos sztereotípiák szerint az ősemberek főként nagyobb állatokat ejtettek el, azok húsát fogyasztották, egy új kutatás azonban átértékeli ezt az elképzelést, másképp mutatja az étrenden belüli arányokat. A tudósok csont- és fogmaradványokat elemeztek, és arra jutottak a Taforalt-barlangban talált emberi maradványok vizsgálata során, hogy az emberek főként növényi eredetű fehérjéket fogyasztottak, étrendjük nagy része fermentálható keményítőtartalmú növényekből, például vad gabonafélékből vagy makkból állt.
Zineb Moubtahij, a tanulmány vezető szerzője elmondta, hogy ezek a vadászó-gyűjtögető csoportok jelentős mennyiségű növényt is beiktattak az étrendjükbe, ezt pedig megerősítik a helyszínen talált megégett édes makk, pisztácia, fenyőmag, vad zab és hüvelyes maradványok. A helyszínen talált őrlőkövek pedig azt sugallják, hogy növényfeldolgozás folyt a közelben.
Ez a kutatás ugyan csupán egyetlen kőkorszaki embercsoport étrendjét vizsgálta, azonban egy hasonló, januárban publikált tanulmány egy másik csoportot vizsgált, ahol a maradványok két perui temetkezési helyről, 9000 és 6500 évvel ezelőttről származtak, és a vizsgálat eredménye azt mutatta, hogy étrendjük 80%-ban növényekből és 20%-ban húsból állt.