D. Tóth Krisztával szó szerint így jártam, de nem bánom, mert így legalább kétszer randevúztunk.
– Azért megyek át a közszolgálati tévéhez, mert olyan feladatot kínáltak, amelyről most, huszonhét évesen úgy érezem, hogy el kell vállalnom. Sokáig gondolkodtam, végül megegyeztem magammal, hogy nem bújhatok el egy ekkora kihívás elől. Hét éve vagyok újságíró. Amióta kereskedelmi televíziózás létezik Magyarországon, azt csinálom, most pedig kipróbálhatom magam egy közszolgálati hírműsorban.
– Az RTL híradója elvben független a pillanatnyi politikai helyzettől, hiszen kereskedelmi tévéről van szó. Ezzel szemben – legalábbis az utóbbi évek gyakorlata szerint – a közszolgálati televízió munkatársai négyévenként enyhén szólva is bizonytalan helyzetbe kerülnek. Ez nem túl nagy kockázat?
– Kik lesznek a munkatársaid?
– Pálffy István és Simon András már biztos, a többiekkel még folynak a tárgyalások, illetve még nem publikus azok eredménye. De erős csapat lesz.
– Akiknek rád is szükségük van. Ezek szerint most boldognak kell lenned. Az vagy?
– Nem hiszem. New Yorkba egyedül mentem ki, élőben tudósítottam a szeptember 11-i megemlékezésekről a híradó nézőit. A fél hetes adásban egy huszonöt emeletes hotel tetejéről jelentkeztem be, a volt világkereskedelmi központ szomszédságából. Azokkal a tudósítókkal együtt, akik szintén ott béreltek műholdidőt, stábot stb. Szépen sorban beültek a lengyelek, amerikaiak, németek és így tovább, elmondták, amit akartak, és jött a következő. A második bejelentkezésem egy kicsit izgalmasabb volt. A CBS központja volt a helyszín, ahol munka előtt és után bóklászhattam is egy kicsit. Én, aki addig csak könyvekből és a képernyőről ismertem az olyan nagy televíziókat, mint a CBS, most megnézhettem, hol dolgozik például Dan Rather, a cég első számú sztárja, akinek az elődjét, Walter Cronkite-tot annak idején Amerika