5 jó tanács
• Szabadtéri edzésre is alkalmas, recésebb talpú edzőcipőben tornázzunk
• A deszka közepére lépjünk fel, zárjuk a lábakat, és amikor kényelmes a helyzetünk, akkor lépjünk a szélére
• A talajra való lelépéskor az egyik láb középen, a másik egy lábnyi távolságra helyezkedjen el.
• Mindig enyhén behajlított lábbal álljunk a deszkán, mert egyenesen nehezebb egyensúlyozni.
• Ne akarjuk a deszkát vízszintes helyzetbe tartani, hagyjuk, hogy a testünk kövesse a mozgását.
Gyakorlatok
1.
A testsúlyt helyezzük az egyik lábra, a másikat emeljük combmagasságig, a tenyerünket érintsük a fej felett, és egyensúlyozzunk – erővel tölt fel.
Olyan izmokat dolgoztathatunk a gyakorlat során, amelyet sem szteplépcsővel, sem futással, sem ugrókötelezéssel nem tudunk. Jobb láb, bal kéz megnyúlik, majd a térd és a könyék összeér. Feszesíti a hátat, a popót és a hasat.
Karok nyújtva a fej mellett, egyik lábon állunk, a másik hátra nyúlik. Majd a karokat behajlítjuk, a térdet a mellkas felé húzzuk. Edzi a hát-, a kar-, a fenék- és a combizmokat.
4.
Azonos magasságban a láb és a hát, a karok hajlítva, majd a láb visszazár a másik mellé, a kar kinyúlik. Dolgoznak az oldalirányú izmok is.
5.
Billenés egy irányban a deszkán, ellenkező lábbal talajra lépés, majd visszalépés a deszkára. Erőteljesen mozog a láb-, és a hátizom.
6.
Tviszteljünk: ellenkező irányba fordul a kar és a csípő. Karcsúsítja a csípőt, a derekat, megmozgatja a kart, a törzsizmokat, feszesíti a popót.
7.
Klasszikus hasizomgyakorlat, billegve! A törzset és a térdünket közelítsük egymáshoz.
8.
A magasba nyúló lábakat váltogassuk, ez erősíti az alsó hasizmokat, és a hátsót.
Széles kéztámasz a deszkán, térdünk a padlón, keresztben, és a testünket váltakozva emeljük fel, majd engedjük vissza. Közben a deszkát lazán forgassuk. Erősödik a váll, a mell és a karok.
10.
Haladók gumiszalaggal kombinálhatják az edzést. Húzzuk a kart hátra és fel, ezzel formálhatjuk az alkar, a tricepsz, a váll és a hát izmait.