– Aki még nem látta volna a filmet: ön most nem azt a Terminátort alakítja, amelyik az előző részben visszajött a jövőből megvédelmezni John Connort.
|
– Nos, ez olyasmi, mintha totálkárosra törné az autóját, de olyan szinten, hogy egy ép darabja sem marad – és akkor nincs más hátra, mint elmenni az autószalonba, és vásárolni egy ugyanolyan típust, amelyik megegyezik az előzővel, de az utolsó csavarig. Hát, ez lennék én – egy új autó! – nevet. – Vagyis ugyanaz a modell, de nem ugyanaz a Terminátor. A nem is olyan távoli jövőben nyilvánvalóan építettek belőlem egy egész hadseregnyit, aztán később kifejlesztettek egy modernebb változatot – ez volt az előző részben a Robert Patrick-féle T 1000-es, a “cseppfolyós változat” –, majd jött a legkifinomultabb modell, a T-X. Minderre a filmben John Connor is rájön, amikor megkérdezi: “Ugyanaz vagy, mint a korábbi gép?” Ekkor elmagyarázom el neki, hogy ugyanaz a modell, de nem ugyanaz a gép, és ettől ki is borul egy kicsit, mert rádöbben, hogy nem folytathatjuk ott a kapcsolatunkat, ahol a második részben abbahagytuk. Kezdhetünk mindent elölről.
|
A Terminátor 3 producere, a magyar származású Andy Vajna is segédkezett a színészek vezetésével |
– Furcsa, hogy egy gépnek “kapcsolatai” vannak.
– Egy Terminátornak igazából nincs szüksége ilyesmire. Nem akar kapcsolatokat építeni. Ha mégis megtörténik, az legfeljebb “baleset”, amely nincs benne a tervben. Hiszen a terv az, hogy meg kell védeni John Connort, mert ő az, aki majd az emberek szabadságharcát vezeti a géphadsereg és az őket irányító szuperszámítógép, a Skynet ellen. Aztán, úgy a film közepe felé rosszra fordulnak a dolgok; a sztori kap egy kis csavart, és a Terminátor átmegy “rosszfiúba”. De érzelmei ekkor sincsenek. Mindenre képes ahhoz, hogy bevégezze a küldetését, de nem tud mosolyogni, nem öntik el az érzelmek – hiszen egy gépnek nem ez a legbenső lényege.
– Milyen volt szembesülni női, félelmetes ellenségével, a Kristanna Loken által alakított, szépséges robottal?
|
A filmben nemegyszer egymásnak esik a két robot – Arnie-nak azonban nehezére esett kezet emelni egy nőre, mégha csak szerepről is volt szó |
– Szerintem kifejezetten mulatságos és szórakoztató, hogy a filmben a legrettenetesebb valaki egy nő. A néző végig csodálkozik, hogy lehet egy nő ennyire gonosz, de az igazság az, hogy a T-X női része olyan, mint egy kagylóhéj, alatta pedig ott lapul egy hihetetlenül ádáz, kilencven kilós fémcsontváz, és sokkal durvább dolgokat művelünk, mint annak idején Robert Patrick-kal, a másik Terminátorral. Nagyon-nagyon félelmetes karakter, néhány másodperc alatt bármilyen fegyvert képes “kinöveszteni” a karjából, ellentétben velem, akinek meg is kell szereznie ezeket a fegyvereket. Kristanna erős és jól kiképzett fiatal hölgy, aki pisszenés nélkül tűrte a forgatás nehézségeit. Azonban nem lehet megfeledkezni róla, hogy mégiscsak egy nagyon csinos lány, így nem éreztem túl jól magam, amikor a harci jelenetekben meg kellett ütnöm. Végül is sokat ad a filmhez, hogy gyönyörű, lefegyverzően klassz nő, és érdekes látni, hogy ez a bűbáj egyszer csak embereket gyilkol, vagy gátlástalanul felhasználja nőiességét a céljai eléréséhez. Ez utóbbi tulajdonsága nemegyszer vicces jelenetekbe torkollik.
– Állítólag a forgatás fizikailag keményen próbára tette önt.
– Jobb kondiban vagyok, mint valaha, és ezt a filmnek köszönhetem. Amikor kinézett az udvarra a forgatáson, láthatta, hogy ott állt a lakókocsim mellett egy másik konténer, amelyben külön edzőteremben készülhettem a felvételekre. Nemcsak azért volt erre szükség, mert a Terminátornak jól kell kinéznie, hanem azért is, mert néha igen megerőltető „mutatványokat” kellett véghezvinnünk a forgatás kedvéért. Igyekeztünk mindent magunk játszani, amit lehetett, és csak akkor alkalmaztunk elektronikus trükkfelvételeket, amikor ezek elengedhetetlenül szükségesek voltak. Emiatt aztán szereztem is néhány kisebb sérülést…
Lépten-nyomon megmenti a világot – II. rész