6. Viszkető fejbőr ellenszere
A levegő alacsony nedvességtartalma kiszárítja a fejbőrt is, amelyet hetente egyszer, hajmosás előtt kenjünk be langyos mandulaolajjal. Az olajat a fűtőtesten felmelegítjük, a fejbőrbe masszírozzuk, majd a hajat átfésüljük, végül harminc perc eltelte után samponnal megmossuk.
Extra tipp: Hajerősítő vitaminokat, ásványi anyagokat tartalmaz a dió, a mogyoró, a napraforgómag, a mák és a szója. Együnk valamelyikből naponta egy keveset, és ha lehet, a reggeli órákban, mert ilyenkor még intenzívebb hatást fejtenek ki!
7. Repülő hajszálak
Télen az antisztatikus kefék, speciális samponok mindig legyenek kéznél, ugyanis a hajszálakat a kinti és a benti hőmérséklet-különbség, a műszálas pulóverek, sálak, sapkák elektromossá teszik, és a szárazságtól valósággal repülnek. A leggyorsabb segítséget az jelenti, ha langyos víz alá tartjuk a kezünket, majd végigsimítunk vele a hajunkon.
Extra tipp: Hetente egyszer használjunk panthenol tartamú hajpakolást! Ha a hajunk szinte szikrázik az elektrosztatikusságtól, kevéske hidratálókrémet vagy testápoló tejet oszlassunk el az ujjainkon, és simítsuk át vele a tincseket! Ám arra ügyeljünk, hogy se a hajpakolás, se a hidratáló krém ne kerüljön a hajtőre, mert elnehezítheti, és a fejtetőre lapíthatja a frizuránkat!
8. Bőrt védő alapozó
Az alapozó nemcsak az arc szépséghibáinak álcázására szolgál, hanem a bőr védelmére is. Ugyanis az alapozó olyan, mint a legfinomabb és a legpuhább kabátka, amely óv a hidegben. Ilyenkor ideálisabbak a krémes alapozók. Akinek télen is olajosan fénylő a bőre, az használjon kompakt alapozót, amelynek púderszemcséi magukba szívják a vizet és zsírt!
Extra tipp: Télen ne használjunk sötét árnyalatú alapozót, mert a bőrünk is világosabb, ezért a sötétebb tónus mesterkéltnek hat! Az alapozó felvitelét a homlokon kezdjük, majd így haladjunk az arcon “lefelé, az áll irányában!
Jó tudni
Ha megfáztunk, vagy az influenza vírusa bujkál bennünk, ezt a bőrünk is jelzi, mert hirtelen extra szárazzá válik.
Az ideges, allergiára hajlamos bőrt nyugtathatjuk, ha a krémezés előtt termálvízzel fújjuk be, és csak félóra múlva megyünk ki a szabad levegőre.
Nem válik pirossá az orrunk a téli sportolás alatt sem, ha ezt a bőrterületet she vajat tartalmazó krémmel vastagabban kenjük be.
Ha a friss levegőn sétálás, mozgás után ég az arcbőrünk, kihűlt kamillateás borogatással gyorsan felszámolhatjuk a problémát.
A téli napozáskor ne vizes naptejjel, hanem inkább sűrűbb állagú napozókrémmel vagy stifttel védjük a bőrünket a leégés ellen!