1. Krémek és tonikok
Az alkoholmentes, hidratáló arctonik ugyan nem szárítja a bőrt, de a téli időszakban mellőzhetjük a mindennapi használatát. Ám nem mondhatunk le a reggeli és esti krémes vagy tejes arctisztításról, amely egyszerre tisztítja és táplálja a bőrt.
Extra tipp: A tejet nedves vattapamacsra nyomjuk rá, és így mossuk le a sminket, valamint a szennyeződést! Az arctisztító krémet egyenletes rétegben terítsük szét a bőrön, hogy magával ragadja a piszkot, majd ezt távolítsuk el nedves vattával!
2. Sztárvitaminos krémek
Az általános bőrápolás-stratégia szerint nappal könnyebb, de tápláló krémeket, éjszakai pedig gazdagabb ha úgy tetszik, zsírosabb krémet masszírozzunk a bőrbe. Aki sokat tartózkodik a szabad levegőn, az részesítse előnyben a fényvédőfaktoros legalább 8-as erősségű termékeket! Éjszakára a klasszikus szépségvitaminokban az A-, C- és E-vitamin gazdag krémet használjunk, melyek megsokszorozzák a bőr regenerációját!
Extra tipp: Együnk naponta egy sárgarépát, vagy paradicsomot, esetleg savanyú káposztát, amelyeknek magas az A- és C-vitamintartalmuk, így természetes segítséget jelentenek a bőr immunrendszerének erősítésében, a kötőszövetek felépítésében.
3. Bőrt szárító melegvíz
Hiába használjuk a hidratáló tusfürdőt, ha teljesen kinyitjuk a melegvíz csapját, mert ezzel extra módon szárítjuk a bőrt. A kádban való lubickolásnál télen felejtsük el a habfürdőket, használjunk helyettük fürdőolajat, amellyel pótolhatjuk a bőrből hiányzó zsiradékot!
Extra tipp: Téli fürdőzési rituálé: a kád feléig langyos vizet engedünk, amibe merüljünk el, és csak ezután jöhet a forró víz! Maximum tíz percig maradjunk benne, és ügyeljünk arra, hogy a víz hőmérséklete ne legyen harmincnyolc foknál magasabb!
4. D-vitaminhiány
A lábunkon a legszárazabb a bőrünk, ugyanis a harisnyák, a nadrágok plusz nedvességet és zsírt vonnak el a bőrből Ráadásul a D-vitamin hiánya pergő hámlás, vagy piros, száraz, viszkető foltok formájában mutatkozhat meg. Vegyük fel a téli étrendünkbe a halból és gombából készült ételeket, mert ezek bőrt, körmöt és hajat erősítő D-vitaminban gazdagok!
Extra tipp: Használjunk testradír helyett masszírozó rózsát, és csepegtessünk rá fürdőolajat! Leradírozhatjuk vele az elhalt hámsejteket, a bőr mélyebb rétegébe juttathatjuk a tisztítószer tápláló összetevőit. Közben élvezhetjük a masszázsrózsa relaxáló hatását.
5. A puha ajakért
A száj bőre a legvékonyabb, a legvédtelenebb, tehát a legérzékenyebb része az arcunknak. A hideg levegő ellen szájápoló balzsammal úgy védhetjük a bőrt, ha napközben többször bekrémezzük. A rúzsok közül a csillogók helyett a matt, krémesebb változatok a nyerők, amelyek sokkal több bőrt tápláló összetevőt tartalmaznak, és az ajkat is teltebbnek mutatják.
Extra tipp: Reggelente, fogmosás közben a fogkefével óvatosan dörzsöljük át az ajak bőrét is, így eltávolíthatjuk az elhalt részeket, és a száj nem lesz cserepes, repedezett.
8 téli tipp… – II. rész >>