Előzetes a Nők Lapja eheti számából
Egy nő képes arra is, hogy szó nélkül helyére tegye a laposfogót, meg az összes többi szerszámot a férfi után, aki miután végzett a lefolyószerelés fedőnevű világmegváltással, már nem törődik apró-cseprő dolgokkal.
Igaz, egy nő képes arra is, hogy akár harminc együtt töltött év után is szóvá tegye, miért is nem rakja el a férfi a laposfogót, ha egyszer elővette.
A nők eszköztára kimeríthetetlen, benne a szóbeliség és a gyakorlatiasság ugyanúgy megfér egymással, mint a mindent elsimító, befogadó szelídség és a hisztéria. Érdekes végiggondolni, mi az, amiről azt gondoljuk, a nők csupán önvédelemből, kényszerből használják, mert ezek nélkül nem lenne társuk, állásuk, gyerekük, lapos hasuk és gyarapodó egzisztenciájuk. Azokra az eszközökre gondolok, melyeket szentesítünk valamilyen célért…
Oroszlánkörmök
Már az óvodában jól látható jelei vannak annak, hogy egy kislány “nőből van” mondja Sotus Erika óvónő, aki szerint a női identitás kialakulása középső csoportos korban jelenik meg látványosan. A legszembetűnőbb természetesen az öltözködés, különösen a nőies, dekoratív anyukák lányaiban él erősen az utánzási vágy. Megjelennek a fodros, pörgős szoknyák, a topok, a mindenféle színű csitek-csatok. Ekkor kezdik kipróbálni anyuka körömlakkját, de slágercikk a színes szőlőzsír is. Farsangkor tobzódnak, hiszen akkor még az arcfestés is megengedett. A viselkedésükben is tetten érhető a nőiesség, némely kislány már nő módjára ül le, keresztbe veti a lábát, megigazgatja a ruhája szegélyét.
A nőpalánták utánoznak és tetszeni akarnak nagycsoportban már összebújnak, sutyorognak, megbeszélik, ki kibe szerelmes és kezdeményeznek. Illegetik magukat, szívük választottját simogatják, hízelegnek neki, macskásan dörgölőznek, és gyakran használják a varázsszót: lécci…