A legnagyobb változásokat a szolgáltatási szektor fogja elszenvedni. Ebben az ágazatban az árakat ugyanis a szolgáltató adott országban elvárható bére határozza meg. Az Európai Unió tagállamaihoz képest mindegyik csatlakozónál jóval alacsonyabb a bérszínvonal, így például a fodrászok, a szerelők, a cipészek fizetése is. A szolgáltatások árai hosszabb távon tehát jelentősen emelkednek majd a bérek növekedésével párhuzamosan. (A bérek közeledését pedig számos tényező befolyásolja, ezektől függően lehet lassabb vagy gyorsabb. A teljesség igénye nélkül például a cégek, vállalkozók megszerezhető profitja, a forint árfolyamalakulása, maguk az árak, a törvényi rendelkezések, az oktatás színvonala )
Lassan kúszó ingatlanárak
Széles körben elterjedt mítosz, hogy Magyarország EU-csatlakozása hirtelen megemeli majd az ingatlanok árait. Bár nehezen lehet előre jelezni a csatlakozás középtávú hatását, a szakértők mégis cáfolják ezt az általános vélekedést. Az ingatlanárak felzárkózására valószínűleg évtizedeket kell majd várni, a közeledés ütemét pedig inkább a gazdaság teljesítménye és a jövedelmek növekedése befolyásolja majd.
Az általános tendenciák mellett további tényezők is gátolják a magyarországi lakásárak hirtelen megemelkedését a csatlakozás után. Hazánk ötéves mentességet kapott a külföldiek másodlagos lakóhelyére vonatkozóan. Ebben az átmeneti időszakban a külföldi állampolgárok és vállalkozások tömeges lakásszerzését korlátozza, hogy előzetes engedélyt kell kérniük az ingatlanok vásárlására. A termőföldek esetében pedig még hét évig a csatlakozás után élnek a korábbi szerzési tilalmak.
Élelmiszerek
Egyedül talán a gyümölcs- és zöldségfélék olcsóbbak Magyarországon a többi európai országhoz viszonyítva, de ezeknek a termékeknek a drágulását behatárolja a nehéz szállíthatóság. A húsfélék jövőbeli áralakulását kevéssé lehet előre kiszámítani, többen mégis gondolják, hogy az európai gazdaságok olcsóbb termékeinek akadálytalan piacra jutásával a fogyasztói árak is csökkennek majd.