Mikor jön el a böjt ideje?
A böjtölés szezonja a tavasz, s ez nemcsak a húsvéti ünnepek miatt van így, hanem azért, hogy lezárjuk a mögöttünk álló hideg és szürke évszakot. Amikor több táplálékot vettünk magunkhoz a mínuszok elleni védekezés miatt, és olyan étkeket is behabzsoltunk, amelyek a fényszegény időszakban boldogsághormonjaink termelődését fokozták. A testünkben felhalmozódott méreganyagok viszont tavasszal fáradékonyabbá tesznek, ráadásul némi túlsúlyt is eredményeznek. Mindezeken kívül egyébként is nagyobb kedvet érzünk az önsanyargatáshoz olyankor, amikor kisüt a nap, emelkedik a hőmérséklet, és megújul a természet. Újuljunk meg mi is!
Mi kell hozzá?
Az elhatározás és az akaraterő mellett visszavonulásra, nyugalomra is szükségünk van, hiszen ez idő alatt testünknek pihennie kell. A természetgyógyászok azt tanácsolják, ha tehetjük, vegyünk ki szabadságot, és csak olyan munkát végezzünk, amely örömet szerez, és némi mozgással is jár, mint például a kertészkedés. A tisztítókúra igazi próbatétele, ha egyedül végezzük, családtagjainknak viszont főznünk kell, és a szemünk előtt falatoznak.
A böjt azonkívül, hogy megszabadít a salakanyagoktól, a normál testsúlyunk feletti plusztól, mértékletes táplálkozásra is tanít, lelassítja az idő előtti öregedési folyamatot, és általa a szellemi frissességet is megőrizhetjük. Azoknak ajánlják, akik teljesen egészségesek, nem szednek gyógyszert, ám, ha mégis, feltétlenül konzultáljunk a háziorvosunkkal. Lehet ugyanis, hogy nem tanácsolja, más esetben viszont kifejezetten jó hatással van bizonyos betegségekre, melyek, ha különböző terápiákkal egészülnek ki, remekül kezelhetők.
Milyen hatással van a betegségekre?
A reuma jól kezelhető, mivel a betegség a kötőszövet salakosodására vezethető vissza. A reumás csomók mikroszkopikusan mutatják a kötőszöveti lerakódásokat.
Az influenzát gyorsabban kikúrálhatjuk, mert ha lázasak vagyunk, testünk inkább folyadékot, mint szilárd táplálékot kíván. A méreganyagok gyorsabban ürülnek, és a szervezet ellenálló ereje nő.
A vese betegségei például vesekő esetén ajánlható.
Gyomor- és bélbetegségeknél, székrekedésnél, epe-, máj-, hasnyálmirigy-, valamint krónikus vastagbélgyulladásra szintén jó.
A migrén, az asztma is javul, de csak akkor, ha közben belső, lelki átalakulás is történik.
Az ekcéma és a pikkelysömör csak hosszabb és ismételt kúrák után reagál.
A teljes cikk a 12. heti, március 22-én megjelenő Nők Lapjában olvasható.