Képzelem, miket meséltél rólam mondja erre Andrea, és jót mulat a történeten. Észbontóan jól néz ki a fekete alkalmi ruhájában, amelyből kibontakozik a fodrokba csomagolt, pompás dekoltázsa. Premierre öltözött, a sajátjára. A Játékszín új, Csin-csin című darabjában teljesen új oldaláról ismerhetjük meg. Elhagyott feleséget játszik, prózában.
Ez az első prózai szereped?
Győrben, a Black comedyben már játszottam prózai szerepet, csak az nem volt ennyire hangsúlyos, egész estét betöltő, abszolút főszerep.
Nem féltél tőle?
Magam sem értem, honnét van bennem ez a szemérmetlen bátorság. Direkt nem azt mondtam, hogy pofátlanság, pedig már azt súrolja. Múlt évben, tél elején üzent Balázsovits Lajos a Játékszín igazgatója és a darab rendezője , hogy talált nekem egy szerepet. Mindjárt hozzátette, ehhez kevés az, hogy jól énekelek egy megveszekedett dalom sincs , az is kevés, hogy ismert ember vagyok a médiából. Itt most kőkeményen el kell játszani egy drámai szerepet, ami nem biztos, hogy én vagyok, de ő legalább annyira halált megvetően bátor, mint én, ezért gondolt rám.
Szerintem nagyon izgalmas, amikor valaki ennek ellenére nem adja fel. Harcol azért, akit szeret. Csak akkor gyöngül el, amikor már a harcnak sincs értelme. Akkor eltörik. Kimegy alóla a talaj.
Mégiscsak kell nekünk az a bitang férfi
Nem véletlenül van ez így kitalálva. A két fél csak egészként működik. Külön-külön mindig csak fél marad. Ezt nagyon kitalálta valaki ott fent. És ez így is van. Tudom. Emiatt aggódom a csonka családokért. Igen, fel fog nőni az a gyerek, értékes tagja lesz a társadalomnak, de mindig lesz egy hendikep az életében. Az, hogy csak egy oldalról sütött rá a nap. Holott annak mindig két oldalról kell sütnie.
Jók a partnereid. Megint kifogtál egy remek pasit, Dózsa Zoltánt.
Kettőt. Babicsek Bernát ugyan az én darabbeli fiam, de jó partner. Rajtuk kívül is csupa fiúval vagyok körülvéve, a rendezőtől kezdve az ügyelőig. Olyan fincsi volt nőnek lenni közöttük. Nem biztos, hogy bármelyiküknek is az esete vagyok, nem ez a lényeg. Hanem érezni közöttük, hogy én vagyok a nő. Másként mozgok, másként lélegzem, más szomorít el, más okoz örömet. Nagyon sok titok rejlik abban, hogy az ember szeresse magában a nőt. Ha már annak születik. Nőnek lenni jó. Mérhetetlenül sok energia van ebben az asszonyiságban. Akkor is, ha valaki sokfelé pörög gyerek, otthon, férj, hivatás , vagy strapás a munkája.
Ez a szerelem már két éve tart, és valóban jót tesz. Az ember mindig másban moshatja meg az arcát, ettől kap erőre. Engem a szakmám is arra kényszerít, hogy mindig belenézzek a tükörbe. Kritikusan. És hát itt a tavasz. Mindennek más illata, színe, íze kezd lenni. A premier után felülök az első gépre, és megyek Rómába, a szerelmemmel. Egyikünk sem volt még ott, soha. Így legalább együtt fogjuk felfedezni magunknak az Örök Várost.
Mitől más a tavasz, mint a többi évszak?
Ma átrendeztem a szekrényeimet. Kidobáltam egy csomó téli holmit. Ilyenkor nagyon jól járnak a barátnőim és a hozzám közelálló, nagyjából hasonló méretű hölgyismerőseim. Tegnap már vásároltam is kedvenc üzletemben, néhány tavaszi üzenetű ruhadarabot.
A teljes cikk a 12. heti, március 22-én megjelenő Nők Lapjában olvasható.