Ez négy éve történt. Azóta drukkolok neki, hogy vidéki lévén, gyökeret tudjon ereszteni Budapesten. Ami sikerült is. Néhány év alatt nemcsak az első lakását vette meg, ennél jóval többre vitte: nemrégiben felkínálták neki a Fókusz című televíziós műsor vezetését.
Végül a Hattyú-ház kávézójában futunk össze. Előbb érek oda, az ablakból nézem, ahogy Évi átkel a zebrán. Alig ismerem meg. A derűs, mosolygós szemű lány helyett egy gondterhelt nő közeledik.
Mi a baj?
Az éjjel megjött a kedvesem, idáig lelkiztünk… és már mondja is, ami a szívét nyomja, én pedig előre félek, hogy ebből egy szót sem írhatok le. Pedig ennek lenne igazán értelme. Nyíltan beszélni egy egyedülálló, fiatal nő problémáiról, küzdelmeiről önmagával, a múltjával, a szerelmeivel.
Eszedbe ne jusson! olvas a gondolataimban. Emlékszem, a nyáron csak megemlítettem egy újságírónak, hogy a párommal másfél éve találkoztam, és azóta megyünk kéz a kézben egy irányban, és másnap már az összes lap ezen csámcsogott.
Igen. Itt ülök csillámló sziklafalon ha már a költővel szólunk , és rágom magam. Csak mostanában, a szakmámnak köszönhetően tanultam meg kibeszélni magamból a dolgokat. De továbbra is azok a biztos döntéseim, amelyeket a naplómmal együtt hozok. Amit leírok, az kikristályosodik előttem.
Akkor most sokat fogsz írni Tudod, hogy bárki megirigyelne? Gondolj csak bele: dongnak körülötted a férfiak, és most még ez a mesés állás is!
Ne is mondd! A minap az jutott eszembe, ha most pár száz évvel ezelőtt lennénk, vajon a közösség milyen tagjának számítanék. Nincs gyereke, nem tudjuk, ki a társa, hasznos ember ez egyáltalán?
Nehéz ma nőnek lenni. Már van munkahelyünk, de még mindig nem tisztázott a szerepünk a társadalomban.
A teljes cikk a 19. heti, május 10-én megjelenő Nők Lapjában olvasható.