A vizuális kultúra újdonságainak bemutatására szakosodott gyűjtőoldalon találtuk ezt a polcrendészeti remekművet. Miután rájöttél a könyvpakolás mikéntjére, már csak azt kell kitalálni, hogyan kapd le azt, amelyiket olvasnád, anélkül, hogy tönkretennéd a remekműved.
Két német tervező, Nina Farsen és Isabel Schöllhammer is megunta, hogy sosincs elég hely a könyveiknek. Pedig bevallásuk szerint ők még a legparányibb résekbe is igyekeztek könyveket passzírozni. Az általuk tervezett polc enged a nyomásnak, mert a két oldal között egy „normál”-állapotban láthatatlan ív rejtőzik. Minél több könyv kerül rá, annál szélesebb lesz a polc, míg végül V alakú terpeszben eléri maximális szélességét.
A különleges megoldások hívei valószínűleg a láthatatlan könyvrendező mellett teszik le a voksukat. A falra rögzíthető alumíniumtartók fésűszerűen elrendezett műanyag fogpiszkálókkal tartják meg kedvenc regényeinket. Azért a mázsás, nagyméretű albumok maradjanak a hagyományos könyvespolcon!
Előállító: Mode.
Kezdetben volt a függőleges CD-tartó oszlop, majd egy leleményes tervező, Bruno Rainaldi könyvekre fejlesztette tovább az ötletet. Az eredmény nemcsak praktikus, hanem kifejezetten dekoratív könyvobeliszk lett, amelyen körülbelül 70 remekmű fér el.
Aprócska ajándékkönyvek tökéletes otthonra találnak a mágneses polcok valamelyikén, amelyre azonnal rátapad a tekintetünk is, ha belépünk a helyiségbe. Az egyszerű, hasznos és kellemes külsejű polcocska Henry Julier tervező alkotása.
Milyen vicces látvány, ahogy polckígyók és polccsigák tekeregnek és kúsznak-másznak a falon. A tartóelemek megakadályozzák, hogy a könyvek lepotyogjanak az íves polcokról.
A japánoktól megszoktuk, hogy szinte összenőnek a kütyüjeikkel. Hogy ezt valaki a könyveivel teszi, az inkább furcsának hat. Pedig Sakura Adachi polcát elnézve erre is van példa. A tervező az olvasósarkot a könyvespolcba építette. Nemcsak a szépre érzékeny embereket, de a helytakarékosság miatt praktikus főket is meggyőzi.
|
http://www.sakurah.net/collections/cave.htm |