Szinyei Merse Pál – Pipacsos mező (1896) |
A francia impresszionisták festészete – a szabadban alkotással, festményeik atmoszférikus, fénnyel telített képi világával, kötetlen témaválasztásukkal, a pillanat hatásával – utat nyitott a modern művészetnek a sok évszázados akadémizmussal szemben.
Ez a szemlélet a magyar festőket sem kerülte el – a kiállítás a magyar festészetnek ezen merész és érzelemdús vonulatát mutatja be a közönségnek.
Miben különbözik „Az impresszionizmus sodrában – Magyar festészet 1830-1920″ című kiállítás más kiállításoktól?
Munkácsy Mihály – Poros út I. (1874) |
Abban, hogy nem csak egy rész-korszakra koncentrál: az előzményektől a szétágazásokig egészében láttatja az impresszionista művészettörténeti folyamatot, így teljes ívét adja eme izgalmas festészeti korszak magyarországi megjelenésének.
A téma ilyen jellegű, teljes összefoglalása ezelőtt még nem volt látható Magyarországon.
A kiállításon a korszak olyan festőóriásai sorakoznak fel, mint Szinyei Merse Pál, Paál László, Munkácsy Mihály és Mednyánszky László.
A nagybányai művésztelep új festőiségű törekvései és a szolnoki iskola művészeinek munkái mellett, Rippl-Rónai József, Vaszary János, Csók István és a magyar festészet számos más kiemelkedő művészének alkotásait lehet megcsodálni a KOGART Ház falai között.
Látogass el a KOGART Házba, és érezd, ahogy magukkal ragadnak az impresszióid!
Címünk:
1062 Budapest, Andrássy út 112.