Nyolc meglepő tény a Lego-ról.
- Ha összekapcsolnánk az évente gyártott Lego elemeket, olyan hosszú lenne, hogy több mint ötször körbeérné a Földet.
- Hat darab 2×4-es kockát 915 millió féleképpen lehet variálni.
- 1949 óta megközelítőleg 440 milliárd Lego kockát gyártottak. Ez azt jelenti, hogy a föld minden egyes lakójára átlagosan 62 darab Lego kocka jut.
- Évente több mint 400 millió gyerek játszik Lego-val.
- A Lego évente 306 millió gumiabroncsot gyárt, ezzel a Lego a világ legnagyobb autókerék-gyártója.
- Minden évben több mint 9 milliárd Lego elem készül. Másodpercenként 7 doboz Lego-t adnak el világszerte.
A Legoról:
1932-ben Ole Kirk Christiansen asztalosmester megalapította vállalkozását a dániai Billund községben. A cég fajátékokat gyártott és két évvel később vette fel a “Lego” nevet, mely a dán “leg godt” kifejezésből származik, és azt jelenti: ?jót játszani?.
A Lego 1947 után kezdett a ma is ismert műanyagból játékokat készíteni, melyek legfőbb újdonsága az volt, hogy a többnyire négyszögletes építőelemek tetején “bütykök” helyezkedtek el, aljuk pedig lyukas volt.
Ezzel az eljárással a kisgyerekek is könnyen össze tudták őket nyomni, épp annyira, hogy ne essenek szét, de könnyen szét lehessen őket szedni. A korai időkben elmaradt a várt siker, sok szállítmányt visszaküldtek, és gyáregységeket is be kellett zárni, gondok voltak a minőséggel is.
1954-ben az alapító fia, Godtfred Kirk Christiansen lett a Lego Group igazgatóhelyettese. Az ő javaslatára vizsgálták felül az akkor még problémás, gyakran nehezen kapcsolódó rendszert. 1958-ban született meg az igazi Lego, melynek minőségével már elégedett volt a vásárló, és a gyártó is. Sikerességét bizonyítja, hogy 50 év után az akkori elemekkel a ma gyártottak is kompatibilisek.