Catherine hercegnő szuperszonikus sebességgel halad afelé, hogy tragikus körülmények közt elhunyt anyósához, Dianához hasonlóan „a nép hercegnője” legyen. Ugyanazokból az üzletekből választ ruhát magának például az Obama házaspár fogadására, amelyekben a brit középosztály is vásárol, és egy 175 fontos (53 ezer forintos) Reiss-ruhában is ugyanolyan elegáns, mint az amerikai elnök felesége a tízszer annyiba kerülő dizájner darabban.
A britek új királyi méltósága viselt már Zarát, Dieselt, LK Bennettet, Whistlest és Warehouse-t is az elmúlt hetekben, a szigetországban jelen levő nagy ruházati láncoknak a gazdasági krízis nehézségeivel küzdő vezetői pedig eksztatikus örömmel hallgatják közben a pénztárgépeik csengését. A bevezetőben említett ruhából ugyanis pár óra alatt elfogyott minden darab – ugyanúgy, mint az összes modellből, amely a hercegnő révén híressé vált. A britek imádják új divatikonjuk stílusát, és aki nem engedheti meg magának a Zarát vagy a Reisst, az a leghíresebb darabok Tesco-gazdaságos változatával vigasztalódhat, nagyjából 30 fontért (9 ezer forint).
Divattörténelmet ír
A Middleton-hatás elsöprő és azonnali, már-már a hisztéria határát súrolja, és példa nélkül áll a divattörténelemben. Abból a darabból, amit Kate a régi egyetemére tett látogatáson viselt, egy londoni butik azonnal százat rendelt 50 ezer font (15 millió forint) értékben, a vásárlók pedig elözönlötték érte az üzletet.
Az eljegyzési fotón viselt Reiss-ruhából a képek megjelenése utáni napokban percenként egyet adtak el az áruház internetes boltjában. Az egyik brit napilap becslése szerint Kate mintegy 2 milliárd fontos lökést adhat a brit gazdaságnak, és van rá esély, hogy hatása nagyobb lesz még a jövő évi londoni olimpiáénál is.
Lenyűgöző az a gyorsaság, ahogyan Kate-ből divatikon lett. Dianának évekbe telt, amíg sikerült az ízlését hasonló szintre finomítani, ráadásul ehhez a londoni vezető divattervezők diszkrét segítségét is igénybe vezette. Diana méregdrága darabokat hordott, így a stílusa nehezen volt másolható. Kate-ről azonban azonnal tudni lehet, mit visel, amint kilép az ajtón, és az internet segítségével pár perc múlva akár az egész világ házhoz szállíttathatja magának az adott darabot – feltéve, hogy elég gyorsan tud klikkelni a megfelelő internetes oldalakon.
Made in Románia
A globalizált világ átláthatóságának hála, ma már azt is tudni lehet, hol és milyen körülmények között készült az a ruha, amit Kate az Obama-fogadáson viselt. Egy bukaresti varrodában varrták olyan asszonyok, akik ezért nagyjából 1 fontot (300 forintot) kapnak óránként. Egy darabért 15 fontot (4500 forintot) fizet a varrodának a brit Reiss ruházati cég, és 175 fontért (53 ezer forintért) árulja azt Londonban, ahol a hercegnő is megvásárolta.
A cikk nyomtatásban a Nők Lapja e heti számában jelent meg.
A legfrissebb szám tartalmából:
- Ungár Anikó és Baronits Gábor
- Tamással Sülve-főve
- De szép lampionok lógnak a lugasban!
- Már nem olyan jó, mint régen!
- Le szeretnék barnulni, anélkül hogy kiszáradna a bőröm!
- „Azt akarjuk, amit Kate visel!”
- Ki segít, ha dönteni kell?
- A mentorom mellettem áll
Ha előfizetnél a lapra, itt és most megteheted!