Már nem Barack Obama amerikai elnök, hanem Vlagyimir Putyin orosz államfő a legbefolyásosabb ember a világon. A listát 2009-es hivatalba lépése óta vezető Obamát a kínai elnök, Hszi Csin-ping követi a harmadik helyen. A negyedik helyre a Twitter-sztár Ferenc pápát sorolta a Forbes, amely Angela Merkelt tartja a világ ötödik legbefolyásosabb emberének. Előkelő helyezésének köszönhetően a német kancellár továbbra is a legbefolyásosabb nő a világon.
Vele együtt összesen kilenc hölgy szerepel a 72 fős listán, 2011-ben és 2012-ben még csak hatan voltak, az első, 2009-es listán pedig csak hárman. Dilma Roussef brazil elnöknő a 20., Sonia Gandhi indiai politikus a 21., a Nemzetközi Valutaalapot vezető Christine Lagarde a 35., míg az Egészségügyi Világszervezet élén álló Margaret Chan az 59. helyen áll, de szerepel a listán Dél-Korea nemrég hivatalba lépett elnöknője, Pak Gun Hje is.
Hatodik a listán a Microsoft-alapító Bill Gates, akit az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed távozó elnöke, Ben Bernanke követ a hetedik helyen. Az első tízben Abdallah bin Abdel-Aziz, Szaúd-Arábia 89 éves királya, Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke, valamint Michael Duke, a Wal-Mart áruházlánc elnök-vezérigazgatója kapott még helyet.
Kiszorult a közvetlen élmezőnyből David Cameron, a britek 47 éves miniszterelnöke “csak” a 11. lett. Francois Hollande francia elnök csak a 18. A világ legbefolyásosabb embereinek listáján Mark Zuckerberg a legfiatalabb a maga 28 évével. A Facebook alapítója a 24. lett, így épp csak egy hellyel van Ali Hamenei iráni ajatollah mögött. Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő már a tech-guru mögé szorult, csak a 26.
Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár a 32. helyet szerezte meg a Forbes összesítésében, amelyben Bill Clinton annak ellenére is a 43., hogy már 2001 óta nem ő az Egyesült Államok elnöke.
A listát Janet Yellen, a Fed következő elnöke, jelenlegi alelnöke zárja, aki az első nő lesz a testület élén.