Az ügy kipattanásakor még csak hárman voltak, azóta tíznél is többen vannak azok, akik jelentkeztek, hogy velük is hasonló módon bánt a férfi. Az esetet a Patent Egyesület karolta fel, ők nagyjából egy hónappal ezelőtt tettek feljelentést, amire azt a választ kapták, hogy a rendőrség bekéri a konkrét sértettek konkrét magánindítványát. Ez annyit jelent, hogy akik vállalják a “sértetti pozíciót”, azaz akár a bíróságra is elmennek, azok indítványát a Patent Egyesület beadta a rendőrségre. Így három olyan vallomás van, amit a rendőrök fel tudnak használni.
A Patent Egyesület három pontban, szeméremsértés vétségének alapos gyanúja, zaklatás gyanúja, és személyes adatokkal való visszaélés miatt tett feljelentést a rendőrségen, június közepén, amire mindeddig nem kaptak választ. Spronz Júlia, az egyesület vezetője attól tart, hogy a rendőrség a magánindítványra helyezi majd a hangsúlyt. Ilyen esetekben azonban csak a harmincnapos határidőn belüli feljelentésekkel foglalkoznak, míg egy átlagos bűncselekménynél a három éven belüli elévülési idő alatt bármikor elítélhetik az illetőt.
Megkerestük a rendőrséget is. Tőlük azt a választ kaptuk, hogy VII. kerületi rendőrkapitányság folytat nyomozást az ügyben.
A Péterfy Sándor utcai kórház főigazgatója viszont azt írta nekünk: az ártatlanság vélelme alapján az intézménynek “nem áll módjában az illető munkaviszonyával kapcsolatban bármilyen lépést tenni. Az ügy jellege alapján belső vizsgálat lefolytatására sincs mód, erre csak a rendőrségnek van jogosítványa, de ilyen vizsgálatról tudomásuk nincs”. Az orvost eddig foglalkoztató magánklinika honlapján már nem található meg a nőgyógyász neve a munkatársak között.
Úgy tűnik tehát, még egy darabig várni kell, míg kiderül az igazság. Már, ha kiderül.