Mindig szívesen olvasunk sikeres magyar fiatalokról, akik kreatívak, követik az álmaikat, és meg is tudják valósítani. Minden évben meghirdetik az Év Példaképét: azok versenyét, akik érdemesek arra, hogy az új generáció “mintái” legyenek. Az ötlet a Példakép Alapítvány nevéhez fűződik – idén is keresik az év fiatal vállalkozóját. A legjobb ötvenet a sok-sok jelentkező közül már kiválasztották, most december végéig van ideje a zsűrinek arra, hogy döntsön: ki a legjobb. Végigböngésztük az idei listát: nekünk ők tetszenek, de ha szeretnél, te is szemezgethetsz, sőt szavazhatsz is!
Elnézve a listát, vannak közöttük ismerős arcok, ismerős vállalkozások, akikkel már itt-ott találkoztunk. A zömével viszont még nem: egyedi órakészítő, fűszerkereskedő, biocsokoládé-gyártó, kertészeti vagy épp folklórvállalkozás, informatikai cégek, zenekarok és dizájnerek is jelentkeztek. Sőt, akad olyan lelkes vállalkozó, aki blogjával pályázott: Gitta maga is háziorvos, és – saját szavaival élve – köztünk és az egészségügy között szeretné az árkot temetni.
Örömmel látjuk például a legjobbak között Szalai Nórát, akiről már mi is több alkalommal írtunk. Nóra az 5perc angol egyik megálmodója: 2003-ban indították a vállalkozást, azzal a céllal, hogy napi, ingyenes és nem utolsósorban rövid és szórakoztató “minileckékkel” segítsék a nyelvtanulókat és a nyelvgyakorlókat.
A LOFFICE-ról a fiatal vállalkozók biztosan hallottak már: Klementz Panniék egy olyan közösségi teret találtak ki a kreatív és üzleti szféra metszéspontján, ahol a munka, a kapcsolatépítés és a kikapcsolódás feltételei is adottak. De izgalmasnak tűnik a Moha és Páfra nevezetű, tájépítészek által létrehozott zöld vállalkozás is: ők a megszokottól eltérő kertészeti megoldásokat képviselik, új anyagok és technológiák alkalmazásával.
Az Év Példaképe elismerést és az ezzel járó 3 millió forintos fődíjat a zsűri ítéli oda, az 1 millió forintos közönségdíjat pedig az országos közönségszavazáson legtöbb szavazatot elnyert vállalkozó viheti haza.