Lássuk be, akadnak szószátyár emberek, akik szívesen csevegnek korán reggel egy ismerőssel. Vannak viszont olyanok is, akik bármit megadnának azért, hogy ne kelljen megszólalniuk. A következő életmentő tanácsokkal rájuk gondoltunk.
- Alszom, ne zavarj! – Ha már ülsz, hajtsd a fejed az üvegnek, és csukd be a szemed. Nagy eséllyel nem akarnak majd felébreszteni, sőt az ismerős is megkönnyebbülve slisszol át a villamos másik végébe. Egyébként pedig gyűrj a fejed alá egy pulcsit, különben az akkorát fog koppanni az üvegen az egyik kanyarban, hogy senki nem hiszi el, még mindig alszol.
- Bocsi, belemerültem egy könyvbe! – Felszálláskor már készítsd elő az olvasnivalódat. Egy újság vagy e-book remek ismerőselhárító álca. Csak temetkezz mélyen a betűkbe, és tegyél úgy, mintha nagyon érdekeset olvasnál. Arra azért figyelj oda, hogy ne fordítva tartsd a könyvet, az e-bookod pedig be legyen kapcsolva.
- Elő a mobillal! – A mobil igazi aduász. Többféleképpen kisegíthet a bajból a villamoson. Ha a következő megállóban feltűnik a legunalmasabb kollégád, dugd a füledbe a fülhallgatót, és meredj a kijelzőre, mintha egy zeneszámot keresnél vagy videót néznél. Ehhez a cselhez mindenképp fel kell töltened a telefont előző este. Ha elfelejtetted töltőre rakni és lemerült, imádkozz, hogy ne vegyék észre a bakit!
- Halaszthatatlan ügy, fel kell vennem! – Aki nem szívbajos, azt is eljátszhatja, hogy épp párjával vagy anyukájával beszél arról, ki hozza el a gyereket az oviból.
- Éles a fény, bántja a szemem. – Ha nincs nálad mobil, a napszemüveggel még mindig el tudod takarni az arcod. Ez esős időben probléma lehet, de a cél érdekében érdemes megfontolni a dolgot.
És ha ezek a praktikák valamiért nem hoznák meg gyümölcsüket, még mindig átpattanhatsz a másik vagonba. További bonyodalom csak abból adódhat, ha villamoson utazol, de a régebbi fajtákon. Ebben az esetben azt kell eldöntened, keresed-e a kontaktust ismerősöddel, vagy rábízod magad a sorsra.