A Főkert Nonprofit Zrt. jóvoltából napközben több száz árvácskából és gyertyából rakták ki a Föld órája 60+ logóját, az egy órán túl mutató cselekvés szimbólumát. Az óra a város fényeinek lekapcsolását követően egyedüli fényforrásként világított. A tizedik jubileumi Föld órája koncertélményét a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szolgáltatta, Kocsis Zoltán vezényletével.
“Az éghajlatváltozás korunk legégetőbb emberi kihívása. Azon kell dolgoznunk, hogy a jövő nemzedékei számára élhetővé tegyük a Földet. Ehhez a munkához mindannyiunk erejére szükség van – a Föld órája globális akciója az együttes cselekvés erejére hívja fel a figyelmet” – mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője a Müpában, a lekapcsolás előtti percekben.
A WWF Magyarország a Föld órája napján publikálta a hazai nagyvállalatok éghajlatvédelmi céljait és tevékenységét vizsgáló jelentését, amely szerint a magyar lakosság sokkal többet vár a hazai nagyvállalatoktól az éghajlatvédelem terén. Miközben Szingapúr teljes üzleti negyede elsötétült, a WWF Szingapúr központi eseményét annak a célnak dedikálták, hogy erdőt telepítsenek Szumátrán, ahol 2015 szeptembere és októbere között mintegy kétmillió hektárnyi erdőterület égett le.