Múlt héten még arról írtunk, hogy megszűnhet a József nádor téri hajléktalanszálló, szerdán pedig úgy döntött a Fővárosi Közgyűlés, hogy tényleg felmondja az Oltalom Karitatív Egyesülettel kötött ingatlanhasználati szerződést, minek értelmében a szervezet augusztus 31-ével kénytelen lesz lehúzni a téren a rolót.
Az MTI közleménye szerint a szálló lakóinak elhelyezéséről a szociális szakma azt mondta, hogy a IX. kerületi, Gyáli úti munkásszálló egyik emeletén kialakítható egy 64 személyes átmeneti szállás.
Joggal hőzöngenek
A javaslat előterjesztője, Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes közölte, hogy számos panasz érkezett a szálló elhelyezkedése miatt, és hozzátette: “nem ideális, hogy a belváros szívében, egy bérházban működik egy nem túl jó állapotban lévő hajléktalanszálló.”
Az ellenzéki képviselők az egyeztetés hiányát kifogásolták az üggyel kapcsolatban. Horváth Csaba (MSZP) nehezményezte, hogy az Oltalomnak a sajtóból kellett értesülnie arról, hogy fel akarják mondani szerződést, és kezdeményezte, hogy vegyék le a napirendről a javaslatot. Gy. Németh Erzsébet (DK) szerint nem szól másról a történet, mint hogy valaki szállodát akar építeni a környéken, Csárdi Antal (LMP) szerint pedig sokkal hatékonyabban lehetne célokat elérni, ha partnerként tekintenének “az utca emberére” is.
Tarlós megmagyaráz
Tarlós István főpolgármester kiemelte, hogy a hajléktalanok helyzete Budapesten könnyebb lett, mivel a hajléktalan-szálláshelyek száma 2010 óta növekedett, és szimpla hangulatkeltésnek minősítette, hogy a szállodaépítést belekeverik az ügybe, mivel ahhoz a fővárosi önkormányzatnak semmi köze. Hozzátette: ha elkészül az új szállás, akkor a lakók képviselőit meghallgatják, hogy az új létesítmény jobb-e, mint a József nádor téri.
A javaslatot egyébként 19 igennel, 6 nem szavazat ellenében és 1 tartózkodás mellett fogadta el a testület.
Olvass még hajléktalan témában: