Az idei tavasz középhőmérséklete a meteorológiai adatok alapján országos átlagban elérte a 11,5 Celsius-fokot, majdnem 1 fokkal, pontosan 0,7 fokkal magasabb, mint az 1980-2010 között mért átlagos érték. A MET szerint márciusban és áprilisban igencsak enyhe napokat éltünk meg, a csapadékos májusi időjárás ugyanakkor országos átlagban rontott az átlagos hőmérsékleti értékeken.
A legmelegebb tavaszi napon, május 29-én melegrekordot mértek, Kőrösszakálon 31,9 fokig kúszott fel a hőmérők higanyszála. A leghidegebb napra március 20-án ébredhettünk, amikor a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírlugoson mínusz 9,6 fokot mutattak a hőmérők.
Áprilisban sorra dőltek meg a melegrekordok, a hónap végén ezzel ellentétben a bezúduló hidegfrontok hatására az Északi-középhegységben, a Dunántúlon és a fővárosban is több helyen ismét fagypont alá csúszott a hőmérséklet. Biztosan emlékeztek még rá, április 25-én hogyan havazott a Kékestetőn, ahol reggelre 2 centiméter friss hó hullott.
Márciusban, de különösen áprilisban alig hullott csapadék, ezzel szemben májusban meglehetősen gyakorinak számított a zivatarokkal tarkított égi áldás.
A MET elemzése szerint az összességében 1901-től rögzített mérések sorában az idei volt a 22. legmelegebb és a 34. legszárazabb tavasz. Meglepő, nem?