1937. október 17-én a Sunday Times egy cikket közölt Budapestről Az öngyilkosok városából a mosoly városa címmel, az írás pedig egy mosolyiskoláról számol be, ahol az embereknek újratanítják a mosolygást. A cikk azt írja, hogy bár Budapest mágnesként vonzza a turistákat szerte a nagyvilágból, éveken keresztül mégis az öngyilkosok városaként tartják számon, a világháború után ugyanis rengetegen vetettek véget életüknek. A cikk szerint sokan Seress Rezső Szomorú vasárnap című himnusza hatására lépték meg az utolsót. A The New York Times egyenesen arról írt, hogy a magyar fővárosban tömegével ugrottak a Dunába a dal hatására.
Az aggasztó öngyilkossági hullám adta a Mosoly Klub, később pedig a mosolyiskola ötletét, ahol a jelentkezők nemcsak elméletben, de gyakorlatban is megtanulhatták, hogyan mosolyogjanak úgy, mint például Mona Lisa, Clark Gable, vagy éppen Franklin D. Roosevelt.
A tandíj mértékét a kiválasztott mosoly nehézségi szintje határozta meg. Roosevelt mosolyáért például 500 dollárt számoltak fel, amit hat hét alatt lehetett elsajátítani.
Az iskolán kívül a mosolyra vágyó emberek speciális maszkot viseltek, ami mosolyra késztette az arcizmokat.
A budapesti mosolyiskoláról a holland Het Leven bulvárlap is beszámolt, képeken mutatta meg, hogyan tanítják mosolyogni a klienseket.
A budapesti mosolyiskoláról 1937 októberében a LIFE is beszámolt, itt azonban már átverésként említik az ötletet, ami egy Professzor “Jenő” és egy Vincze nevű hipnotizőr fejéből pattant ki, akiknek már akkor 45 “diákjuk” volt. Szerintük a mosolyiskola nemcsak nevetni tanítja meg az embereket, de az ország megítélésén is javít.
via Vintage Everyday
Olvass furcsa találmányokról az NLCafén!
- 5 fura 2015-ös találmány a szépségiparból
- 4 nagyon vicces találmány nagyanyáink idejéből
- 4 furcsa 2014-es találmány a divatiparból