Bécstől nem messze is élnek farkasok, ezek az állatok pedig hatalmas területet képesek bejárni zsákmány után kutatva, így könnyen elképzelhető, hogy Ausztria területéről érkezett a Sopron környékén észlelt állat is. Ha vadon élő farkast látunk, lehetőség szerint kerüljük az állattal való találkozást, és ne felejtsük, a farkasok is félnek az embertől.
A Schneebergen 2010 októberében kilenc birkát tépett szét egy farkas, a magyar határtól légvonalban mindössze negyven kilométerre. A gazda akkor DNS-mintát vetetett, hogy bizonyítsa az erdészeknek, nem kutyák támadták meg a nyáját – emlékeztet a Kisalföld, ahol beszámolnak a mostani farkasészlelésről is.
Magyarországon az I. világháború után pusztult ki a farkasállomány, és csak az 1980-as években jelent meg újra nálunk a farkas. Az Aggteleki és a Bükki Nemzeti Parkban tudni állandó jelenlétükről, de alkalmanként megtalálhatóak a Zempléni-hegységben, a Mátrában és a Gemencben is. Elkóborolt egyedeket többször megfigyeltek már több dunántúli erdőben is. Hazánkban 1993 óta védett, 2001 óta fokozottan védett faj.